ינו 13 2017

האם מורדי מכריז מרד ???

מורדי ושולי בימים טובים יותר בפלאג

ביום 8 בינואר 2017 העלינו פוסט לזכרה של דיקי ארנון, ובו הבענו צער וזעזוע על לכתה מאיתנו של דיקי.

לפוסט היו כמה תגובות, ביניהן של חברה טובה של דיקי, רונית צ'רני. שמנו לב, שרונית בתגובתה התייחסה לדברים שמורדי אמר בהלווייתה של דיקי אך גם התייחסה לדבריו של מורדי בסרטון שהעלה ביו-טיוב. סקרנותנו התעוררה והחלטנו לחפש ביתר שאת במה מדובר. חיטטנו בקרבי היו-טיוב ואנו שמחים לבשר שאיתרנו את הסרטון המדובר, והרי הוא מובא לפניכם.

מורדי העלה את הסרטון ב- 6 ינואר 2017, לאחר הלווייתה של דיקי. אין ספק שמורדי היה נסער בהלווייה, שכן לפי המידע שהגיע אלינו ממשתתף בהלווייה מורדי אמר שם: "לפני מספר שנים יצאו קורסים חדשים לאודיטורים ואמרו לך, כמו לכלל האודיטורים, שאסור לך לתת אודיטינג עד שתעשי את ההכשרה שלך שוב בגירסה החדשה. בכך אמרו לך בעצם שאת לא יכולה לעזור יותר לאנשים עם הכלים שיש לך. איסור מסוג זה יכול להרוג בן-אדם." [הערת העורך: דברים אלה מובאים לפי מיטב זיכרונו של אותו אדם שהשתתף בהלווייה.]

במהלך הסרטון שמורדי העלה ב- 6 בינואר, הוא מקריא את מכתב המדיניות של רון האברד מיום 10 בדצמבר 1969, "תדמית שירות מעולה". להלן מכתב המדיניות המלא של האברד ומיד לאחריו תמצאו את הסרטון של מורדי.

[הערה: ישנם הבדלים בין נוסח זה של מכתב המדיניות לבין זה שמורדי מקריא. ההבדלים הם תוצאה של תרגום שונה מאנגלית לעברית.]

 

והנה הסרטון המלא שמורדי העלה ליו-טיוב:

 

 

אנו, הסיינטולוגים החופשיים, מברכים על דבריו האמיצים של מורדי, שנאמרו ללא ספק גם על דעתה של שולי, אך נעיר את ההערות הבאות:

 1. במכתב המדיניות האברד מדבר על "…הגירסאות השונות של השדה…". מורדי חוזר על כך פעמים רבות ומדבר על גירסאות שונות של הטכנולוגיה. אנחנו חשבנו בתמימותנו ש"טכנולוגיה סטנדרטית" יש רק אחת. לראשונה, אנשים בכירים ו-"סופר תקניים", מורדי ושולי בוקאי, מכירים בקיומן של גירסאות שונות של הטכנולוגיה.
 2. מורדי קורא לאודיטורים בשדה להמשיך לתת שירותים לפי הגירסה שהם למדו ולא להישמע ל"מישהו" שאוסר זאת עליהם. ממש הכרזת מרד! אך מורדי לא נוקב בשמות, או מגלה לנו מי הוא זה אשר אוסר על אודיטורים לתת אודיטינג. האם ייתכן שמורדי מתכוון לדייויד מיסקביג', היו"ר הנצחי, אך מפחד עדיין לנקוב בשמו? הוראות באות מאדם יחיד, הן לא באות מ"אנשים". עוד טיפה אומץ, מורדי, וגם אתה תזכה להיות מוכרז ומאושר.
 3. מורדי מדבר, בציניות או ברצינות, על עידן הזהב שתיים, שלוש, ארבע, חמש. צודק, ככל שמיסקביג' ימשיך וייכשל הוא יאשים את הטכנולוגיה של האברד וישנה אותה עוד ועוד.
 4. מורדי צודק. מי שלמד משהו בסיינטולוגיה רשאי ליישם זאת כמיטב יכולתו. אפילו חייב ליישם כדי לעזור לאחרים, אפילו אם זה רק ה-BSM (מדריך הלמידה הבסיסי) וקורס תקשורת. כך, הוא מספר, עשינו התרחבות אדירה עד לפני עשרים שנה. מאז, הוא טוען, קבוצות שדה נסגרו (באר שבע של אסף חודורוב, כדוגמה) וארגונים בעולם ובארץ נמצאים בקו ירידה ועומדים ריקים.
 5. עשרות סיינטולוגים בארץ, ואלפים בעולם, הוכרזו על-ידי מיסקביג' "אנשים מדכאים" בשנים האחרונות. אנחנו, המוכרזים, נשארנו נאמנים לרון האברד, עושים סיינטולוגיה תקנית ומדויקת. אנחנו, הסיינטולוגים החופשיים, פורחים ומשגשגים. נשמח לקבל לשורותינו חברים יקרים, אודיטורים מהטובים בעולם, סיינטולוגים נאמנים לרון – את שולי ומורדי.

13 תגובות

דלגו לטופס התגובה

  • חמי on 13 בינואר 2017 at 12:22 pm

  כל הכבוד למורדי על האומץ להבחין ולהגיד את מה שהוא מבחין בו. אומץ כי מבחינתו ומבחינת הארגון אליו הוא משתייך (עדיין) מרצון, דברים כאלה הם "מסוכנים". ומבחינת הארגון הזה: פשעים…! כן, מסוכן להגיד שם מה שחושבים, אם זה לא 100% תואם את "קו המפלגה". אני מברך את מורדי, ומאחל לו שימשיך הלאה אל החופש. נשאלתי הבוקר מה דעתי, כתבתי תשובה ארוכה ישר מהשרוול, אפרסם אותה בהמשך.
  חמי♥

  • חמי on 13 בינואר 2017 at 1:00 pm

  בתשובה לשאלה מה דעתי, כתבתי:
  הכל טוב ויפה. וכל הכבוד למורדי!! הוא באמת מעז העזה גדולה מצדו. יחד עם זה הוא כל כך תקוע שם עדיין, שזה לא יאומן. כמו בסינדרום שטוקהולם, בו החטופים מודעים לזה שחטפו אותם באכזריות, אך משבחים, מסבירים, עושים הנחות ואפילו "מלקקים" לחוטפיהם/מדכאיהם…!! תסתכלו: הוא מבין שההנהלה נוהגת בצורה מדכאת ומפרה את מדיניות רון בצורה מתמשכת ובוטה, אבל הוא עדיין ממשיך עם התשבחות על שאר פעילותה של אותה הנהלה, וכמה שבסך הכל הוא רוצה לשלוח אליה בשמחה והודיה, את כל האנשים הרבים שהיא מונעת ממנו להגיע אליהם ולעזור להם… 🙂 שטיפת המוח והאימפלנטים העמוקים, לא מאפשרת חיבור נקודות פשוט שכל ילד היה עושה בשנייה, כדי להבין שאותה הנהלה הרסנית, מדכאת אודיטורים ואנשים בכלל. צריך לברוח ממנה ולא למרוד בה קלות, ואז לחזור לחיקה … הזוי. מאחל למורדי היקר שיסיים את תהליך ההתעוררות כבר ולא יחכה עוד שנים או גלגולים. חבל, חבל על הזמן, על כל רגע של צער, דיכוי, מצוקה וגרוע מזה כמו שראינו לאחרונה, כאשר עם גילוי האמת הכל מתנדף, שמחת החיים חוזרת, הרצון לחיות חוזר, והשמש זורחת בהיר בהיר בשמיים הכחולים והיפים!!!
  חמי ♥ 🙂 🙂

  • מוטי on 13 בינואר 2017 at 3:03 pm

  כשדני ותמי הוכרזו ב-2012, מורדי עשה נסיונות כנים "להציל" את חברי דרור כדי שלא נשתף פעולה עם "המדכאים" ונוכרז גם אנחנו. אני באמת מאמין שהיתה לו כוונה טובה, אבל הוא רק שירת את המדכא האמיתי. אני מקווה שהתמונה האמיתית מתבהרת לו ולעוד סיינטולוגים. יחד נוכל להתחיל לתקן את הנזקים שלהם גרם מיסקביג'.

   • חמי on 13 בינואר 2017 at 4:54 pm

   נכון, מוטי.
   והנזקים האלה הם לא סתם, אלא נזקים כבדים מתוחכמים וקטלניים לגמרי, מבחינה רוחנית ומנטלית. כי יד אחת מראה את היופי, התקווה, הגבהים שאפשר להגיע אליהם עם טכניקות מדהימות, אבל אז, יד שנייה, בצורה מכוונת, שיטתית וחסרת מצפון, נועלת הרמטית את מימוש התקווה בכל דרך אפשרית (דוגמה: כאמור, איסור לתת אודיטינג לאודיטורים שהוכשרו שנים, גם תחת רון…), על ידי הבאת אנשים למבוי סתום וסגור סופית.
   לתת לאדם מכה, אפילו שתיים אפילו עשר, זה רע. אבל הוא יכול לקום ולהתאושש. אך לסגור בפניו את התקווה, במרמה ובאכזריות… זה כבד, כבד מאוד. זה גם נזק של הוצאת שם איום ונורא לדבר נפלא: עבודה רוחנית ומנטלית לשיפור האדם והחיים.
   והפלא ופלא, כאשר עושים עבודה כזאת בצורה חופשית וללא דיכוי (כמו במרכז דרור הנפלא) ובמקומות אחרים גם, כולם אוהבים ומכבדים, גם אלה שעושים בעצמם וגם אחרים והסביבה. ולעבודה יוצא שם טוב ומוערך. כמו שצריך להיות.
   חמי ♥

  • כרמלה on 13 בינואר 2017 at 8:55 pm

  כל הכבוד למורדי!!
  חבל מאד שמורדי עדיין "כלוא" בתוך הפחד שהכנסייה משרה סביבו וסביב אחרים ואין לו את האומץ לעשות משהו בקשר לזה. לכן, אני מאד מעריכה את מורדי עכשיו, על האומץ לומר את הדברים שאמר בכנות מליבו. מאחלת למורדי ושולי להיות חופשיים!!!! אין כמו הח-ו-פ-ש!!!!!!

  • דני למברגר on 13 בינואר 2017 at 10:29 pm

  כשמורדי אמר בהלוויה של דיקי, "….בכך אמרו לך בעצם שאת לא יכולה לעזור יותר לאנשים עם הכלים שיש לך. איסור מסוג זה יכול להרוג בן-אדם.", אין לי ספק שהתכוון לעצמו ולשולי. מורדי ושולי לכודים בתוך הרישעות של הכת של מיסקביג' ואינם מסוגלים לצאת לחופשי. גם, אולי, בגלל הבן שלהם, עירן, שמשרת בתפקיד בכיר בארגון הימי בסידני וגם בגלל שקשה לאדם להודות שהוא טעה שנים רבות ועכשיו לשנות כיוון.
  אנחנו, החברים בדרור, עשינו את הצעד הקשה לפני כמעט חמש שנים והרבה אנשים עשו צעד זה שנים לפנינו. אני יודע ששולי ומורדי ניצבים בפני ברירה קשה, אך אין מוצא אלא ללכת על האמת, ובמקרה שלנו, כסיינטולוגים, האמת ברורה לגמרי. גם התוצאות שלנו בדרור אחרי חמש שנים מוכיחות שהצעד של עזיבת הכנסייה הוא נכון, הוא הדרך היחידה למי שנאמן לרון האברד ולמי שרוצה להמשיך לשרת את האנושות ולעשות טוב לעצמו ולאחרים.
  אני מקווה שמורדי ושולי יתעשתו במהירה ויצטרפו אלינו. אנו שוב מציעים להם את העזרה שלנו, אנחנו יודעים שמחוץ לכנסייה הם יוכלו שוב לפרוח ולשגשג. הדרך השנייה, להישאר בכנסייה, עלולה להוביל גם אותם לטרגדיה נוראית.
  שולי ומורדי, אני מקווה לראות אתכם בקרוב איתנו. באהבה, דני

  • אלכס שור on 14 בינואר 2017 at 3:08 pm

  נראה שמורדי ושולי בדרך הנכונה, בדרך אל האמת. מי שעזר אומץ לדרוך בדרך הזאת יגיעה לאמת מוקדם או מאוחר. אני רוצה להגיד שרק סביבה חופשית יכולה לאפשר לאדם לממש את עצמו ולתרום לחברה. ישר כוח, מורדי ושולי!

 1. כולנו יודעים שלצאת מתחת ידו של מיסקביץ׳ זה תהליך. זה מתחיל בספקות שהולכים ומתבהרים ומסתיים במרידה וביציאה לחופשי. הכלי שבו הכנסיה משתמשת הוא מצבי פעולה. הם מיישמים לך מצב פעולה של ספק. כמובן שאסור לך לעשות את הספק כראוי. אתה חייב להשתמש אך ורק בנתונים שהם נתנו לך, שהם נתונים שקריים.

  נראה שמורדי (וכנראה שולי) כבר מעבר לשלב הזה. יחד עם זאת, הם עדיין לא יצאו לחופשי. הם מחזיקים בכח בעמדה של עבדים. כנראה שזה בגלל ילדים באירגון הימי.

  מורדי ושולי, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות לעצמכם וגם לילדכם זה לצד מתחת ידה של הכנסיה. רק אז תהיו חפשיים.

   • דימה on 14 בינואר 2017 at 4:27 pm

   כל מילה נכונה! כנסיית הסיינטולוגיה פשוט הרסה את השדה. כל הכבוד למורדי שאומר את האמת! אפשר להמשיך לתת אודיטניג מחוץ לכנסיה, יותר מזאת הדרך היחידה להגיע לחופש מוחלט זה להתקדם על הגשר מחוץ לכנסייה בלי דיכוי.

   • חמי on 14 בינואר 2017 at 10:03 pm

   נכון אהרן. הדבר הנכון היחידי הוא לצאת! וכמה שיותר מהר.
   כל התירוצים של למה לא לצאת עדיין, או למה לחכות, הם חלק מהחוטים שהמדכא טווה סביבו כדי לשמור את קורבנותיו בהישג יד.
   גם כאשר מדובר בבנים או הורים שיתנתקו, שזה באמת קשה מאוד (עברתי גם, אני יודע) בסופו של דבר, איזה טוב יצא מזה שכל הצדדים ישארו מדוכאים וינבלו שם לאט או מהר אל סופם? לא הגיוני! אבל זה חלק ידוע ממצב הדיכוי, האדם לא פועל בצורה הגיונית גם כאשר הסיטואציה ברורה ולמול עיניו. הוא תחת השפעה..מהופנט כזה. לצאת מורדי, שולי!! החיים עם כל האתגרים והקשיים שלהם כל כך מלאים ויפים ללא דיכוי!!!
   הפתגם הבא, שנאמר על ידי אדם חכם, נשמע אכזרי בהקשר שלנו אך גם נכון עד כדי כאב:
   (Many people would rather die than think. (Bertrand Russell
   אז יאללה לכל הסובלים שם בכנסייה, תחשבו רגע, תסתכלו ימינה ושמאלה, ותעשו את מה שנכון. ורק תרוויחו!!
   וכמובן הפלא הכי גדול: כל מה שחשבתם שתפסידו לנצח…הופ, עכשיו תוכלו להגשים באמת. גשר, חופש, אושר, מה שתרצו. בחיי!
   חמי ♥

  • אביב on 14 בינואר 2017 at 4:44 pm

  מורדי, כל הכבוד על האומץ שלך! יפה מאוד! אני מסכים אתך שהאודיטורים בשדה צריכים וחייבים להמשיך את העבודה החשובה שלהם, ולעזור לכמה שיותר אנשים, ואסור לכפות עליהם את "הגרסאות החדשות". אני חולק על הרעיון השני – לשלוח את הפרקלרים הבעייתיים לארגון. הסיבה לכך שהארגון של היום להבדיל מהארגונים של 1969, פועל לפי "גרסה" לא של רון האברד. הגרסה האחרונה של טכנולוגיה של רון האברד היתה ב-1986. והאמת היא ש"הגרסה האחרונה" בארגונים של היום, שאין שום קשר לרון האברד, היא לא משהו בלשון המעטה. בוא נודה בעובדה שהמדיניות שאתה מצטט לא מיושמת בחוסר תום לב. מאחורי מחדל בסדר גודל שכזה יש התכוונות רעה, וההתכוונות הזאת נובעת אך ורק מדיוויד מיסקביג'. אני ממליץ לך בחום להתנתק מאדם מדכא בדמות של דיוויד מיסקביג' ולהתחיל לפרוח ולשגשג.

  • תמי למברגר on 14 בינואר 2017 at 7:07 pm

  מורדי ושולי – המשיכו את התהליך שבו התחלתם. לכנסיה אין מונופול על הטכנולוגיה. המשיכו להשתמש בטכנולוגיה החיונית הזו לעזור לאנשים כפי שעשיתם בהצלחה במשך כה שנים רבות. אני בטוחה שתוכלו עוד יותר לשגשג ולפרוח ולהגשים את מטרותיכם. אשמח מאוד לסייע בכל עזרה שתצטרכו.
  באהבה רבה
  תמי

  • יוליה וגרשון on 14 בינואר 2017 at 7:50 pm

  אני מכיר את מורדי ואת שולי כ-20 שנה, אני זוכר אותם מאירועים של דרור חיפה משנת 1996 וקבוצת השדה של מורדי ושולי היית הכי חזקה ומשגשגת מבין קבוצות השדה בארץ. והיום כואב לי הלב לראות אנשים שאני מכיר אותם שנים, שהם בעלי יכולת והכשרה גבוהה מאוד בסיינטולוגיה שהם נמצאים תחת דיכוי שבראשה עומד בן אדם מדכא. הכנסייה של היום זה לא אירגון שמביא את הבן אדם לחופש הרוחני. התדמית של כנסיית הסיינטולוגיה היום אצל אנשים בחוץ זאת שהיא כת וצריך להיתרחק ממנה. כל הפעילויות שנעשו ב20 שנים האחרונות זאת לעוות את הטכנולוגיה של האברד, לעצור את ההיתרחבות של סיינטולוגיה בעולם, ולמנוע מאנשים להגיע לחופש הרוחני. מהתגובה של מורדי אני רואה שיש תקווה שאנשים האלה שלכודים היום בכנסיה היתעוררו ויראו את התמונה האמיתית של הדבר ויוכלו לשנות את מצבם האישי, וכל המצב הכללי בסיינטולוגיה.
  ARC,
  גרשון

  כל הכבוד למורדי,
  אתה אמיץ ! אני מאמינה בטכנולוגיה סטנדרתית. הרבה פעמים בחיי ראיתי שהיא עובדת. כל הזמן באירגון דיברנו על היתרחבות והיגענו לתוצאה הפוכה. פעם קראתי שאודיטינג גרוע יותר טוב מהיעדר אודיטינג. ואז אני מסכימה עם מורדי שקבוצות השדה חייבות לתת אודיטינג.
  וזה היה טעות לא לתת אודיטינג, וזאת היית פעולה מדכאת להפסיק לתת אודיטינג וללמוד מחדש את כל ההכשרה (חוץ מזה שזה נחשב כהפכתה להכשרה שהיתקבלה בעבר).
  עם ARC,
  יוליה

האפשרות להגיב נסגרה.

%d בלוגרים אהבו את זה: