פבר 26 2015

כנס הסיינטולוגים החופשיים בדרום אפריקה

ביום ראשון, ה- 8 בפברואר התכנסו יחדיו חברים לשעבר של כנסיית הסיינטולוגיה כדי לחגוג אירוע שמהווה נקודת מפנה עבור סיינטולוגיה – "כנס הסיינטולוגים העצמאיים הראשון של דרום אפריקה" – בתקווה שיבואו עוד רבים אחריו.

מבט על אולם הכנס היפהפה

מבט על אולם הכנס היפהפה

מתוך 106 אנשים שאישרו את בואם הגיעו 98 איש- שיעור היענות שלא ניתן לראות בין כתלי הכנסייה הקדושה שבאירוע ממוצע שלה יחס המאשרים/נוכחים הוא במקרה הטוב 30 אחוז.

נציין כאן שאנשים הטריחו את עצמם לכנס ממקומות רחוקים כמו קייפטאון ובלומפונטיין (הגעה בטיסה). בין הנוכחים ניתן היה לזהות הן אנשים שעזבו את הכנסייה לפני שנים רבות, כאלה שרק לאחרונה עזבו ו/או הוכרזו "אנשים מדכאים", אנשים שהם עדיין "מתחת לרדאר" ואפילו כמה אנשים חדשים שמעולם לא עשו שום שירות בכנסייה אלא גילו את סיינטולוגיה דרך אחת מהקבוצות העצמאיות הרבות שפועלות כיום.

האירוע היה מיועד לכולם, לא משנה מהי העמדה שלהם כלפי סיינטולוגיה. טווח העמדות של המשתתפים נע בין כאלה שלא היה להם עניין להמשיך הלאה עם הנושא וכאלה שעושים בימים אלה את הרמות הגבוהות של הגשר ממש כאן בדרום אפריקה. לכולם ניתנה הזכות להחזיק בנקודת המבט שלהם וזה היה מורגש בפעילות ובאהדה של האנשים שהתחברו אחד לשני כמו חברים ותיקים שמזמן לא התראו.

הבוקר נפתח בברכות ודברי מבוא של המנחה, ראיין הוגארת'. לאחריו, דבריהם של דני ותמי למברגר ממרכז דרור אשר הכריז על עצמאותו מהכנסייה בשנת 2012.

דני נתן סקירה על הגורמים שהביאו את מרכז דרור להתנתקות מהכנסייה ותדרך את הקהל על "סיפור ההצלחה שלהם", כולל הדרך שבה המרכז שלהם פועל כיום. הוא תיאר את השירותים שהם מציעים לקהל ואת ההצלחה שממנה הם נהנים מיישום נכון ומדוייק של הטכנולוגיה של רון האברד.

אלה מכם שעדיין לא מכירים את הלמברגרים או את מרכז דרור יכולים לקרוא את הסיפור שלהם בבלוג של מייק רינדר באנגלית או באתר זה בעברית.
לאחר התדרוך של דני, עלה לבמה מארק שרפלר, שהוא דמות מוכרת עבור הסיינטולוגים הדרום אפריקאיים והישראלים אשר שמעו הרבה הרצאות שלו בעבר. מארק העביר תדרוך אופטימי ושמח על "איך לעשות חיים בשדה" – כשהוא מכסה בהרצאתו תחומים בסיסיים כמו: החיים הם משחק, איך לחסל את ה"רצינות" בחיים ונתן כלים לטיפול בחיים תוך כדי "עשיית כיף".

וכך הסתיים החלק הרשמי של האירוע בטונים מאד גבוהים כשמייד לאחר מכן הוגש תה ערב לחיך ונפתח מזנון נישנושים מרשים. אנשים המשיכו לפטפט, הכירו חברים חדשים ונהנו. בניגוד מוחלט לאירועים של הכנסייה, בהם אנשים ממהרים לכיוון היציאה כשהם מפחדים שאיזה רשם יתפוס אותם בצווארון, כאן אנשים פשוט נשארו זמן רב לאחר סיום האירוע – מפטפטים להם עם הרבה אהדה ומעלים זיכרונות מהימים הטובים בטונים גבוהים. ולמרבה הפלא, כל זה התרחש תוך כדי שכרטיסי האשראי נשארו קבורים עמוק בתוך הארנקים.

בין הנוכחים היו מספר אנשים בעלי הכשרה טכנית שעזרו להשיב לשאלות של המשתתפים. נראה שקבענו כאן שיא עם לא פחות מ- 42 או. טי-ים שנכחו וגם אודיטורים רבים בעלי הכשרה גבוהה, עד לרמה 8, שעברו הכשרה תחת השגחתו של רון האברד עצמו.

המסר הכללי והתגובות מהאנשים שנטלו חלק בכנס היו "אנחנו בהחלט רוצים עוד מהדבר הזה". וכמובן, כמובן שיהיו עוד כנסים מסוג זה בעתיד.
להלן כמה מהתמונות שצילמנו במהלך הכנס. אחת התמונות מראה חמישה אנשים שהכירו את רון ועבדו איתו בימים הראשונים. אנחנו מאמינים שנמצאים היום יותר אנשים מחוץ לכנסייה שהכירו ועבדו עם רון באופן אישי מאשר נשארו בתוך הכנסייה.

תמונות הדוברים בכנס:

משמאל לימין: תמי, מארק שרפלר, ראיין הוגארת', דני

משמאל לימין: תמי, מרק שרפלר, ראיין הוגראת', דני

האנשים שהכירו ועבדו עם רון:

משמאל לימין: טרברס הריס, ג'ו ואן סטאדן, אנדרו ג'קסון, מולי ג'לי

משמאל לימין: טרברס הריס, ג'ו ואן סטאדן, אנדרו ג'קסון, מולי ג'לי

המארחים עם האורחים:

משמאל לימין: ארנסט קורבט, תמי, דני, גאי קורבט, מרק שרפלר

משמאל לימין: ארנסט קורבט, תמי, דני, גאי קורבט, מרק שרפלר

בהרצאה "העתיד של דרום אפריקה" אשר רון העביר במסגרת "קונגרס האנטומיה הדרום אפריקאי" בינואר 1961, רון אומר:
"ושוב, אני רוצה להודות לכם, לוותיקים ולחדשים גם יחד, על התמיכה שהענקתם לסיינטולוגיה ולפעילויות שלה בדרום אפריקה. זה מרגש אותי עד עומק הלב ואני רוצה להצהיר בפומבי שאני מעריך עד לעמקי נשמתי את כל מה שעשיתם במהלך השנים האלה.
תודה רבה לכם."
רון האברד

%d בלוגרים אהבו את זה: