ספט 25 2012

המכתב של דבי קוק מיום 31-12-2011

הנה תרגום נוסף של מסמך חשוב אשר מדבר בעד עצמו:

31 דצמבר 2011 חבר יקר,

אני שולחת לך את האימייל הזה בתור חבר וסיינטולוג. אנחנו נכנסים לשנה חדשה וכולי תקווה ש- 2012 תוכל להיות שנה של הפצה נרחבת ושנה של התקדמות אמיתית במעלה הגשר עבור כל הסיינטולוגים.

למרות שאני לא בארגון הימי כעת, שירתתי בארגון הימי במשך 29 שנים. 17 שנים מתוכן בתור המנהלת (קפטן) של פלאג. אני מוכשרת כאודיטור וכמפקחת מקרים כמו גם בוגרת קורס מנהלי ארגונים, קורס התדרוך למנהלים של פלאג וקורס מעריך סדרת הנתונים.

אני מסורה לגמרי לטכנולוגיה של דיאנטיקה וסיינטולוגיה ולעבודותיו של ל.ר.ה. ראיתי כמה מהתוצאות המדהימות והנפלאות ביותר מיישום הטכנולוגיה של ל.ר.ה. ואני בהחלט יודעת ששווה להילחם כדי לשמור אותה נקייה וטהורה.

בעלי ואני נמצאים במעמד טוב ואנחנו לא קשורים לאף אחד שנמצא במעמד לא טוב. סירבנו בכל תוקף לדבר עם אמצעי התקשורת, למרות שרבים מהם פנו אלינו.

אבל כן יש לי כמה דאגות רציניות בנוגע לחריגות מ"שמירת סיינטולוגיה פועלת" שאני רואה אותן מתפשטות ברחבי דת הסיינטולוגיה.

אני רוחשת כבוד רב לאלפי הסיינטולוגים וחברי הארגון הימי המסורים. יחדיו, עברנו דרך כל דבר שהעולם היה יכול לאתגר אותנו בו ויש לנו השפעה אמיתית על העולם סביבנו. אני גאה בהישגים שלנו ואני יודעת שגם אתה.

עם זאת, אין שום ספק שהעידן החדש הזה של גיוס תרומות מתמשך הוא לא שעתנו הטובה ביותר.

ל.ר.ה אומר במ"מ מהש"ה 9 בינואר 51, מאמר על ניהול,

"אל תציב שום מחיצות בין הארגון לציבור בנוגע לשום דבר" – ל.ר.ה

בהתבסס על המדיניות הזאת אני מתקשרת איתך על כמה סיטואציות שאנחנו צריכים לעשות משהו בקשר אליהן בתוך הדת שלנו, בתוך הקבוצה שלנו.

פעולות שלא נדונו במדיניות או שמפרות באופן ישיר את המדיניות והטכנולוגיה של ל.ר.ה כוללות פעילויות קיצוניות של רישום-יתר וגיוס תרומות שהפכו להיות חלק בלתי נפרד של כמעט כל ארגון בארגון הימי וכל ארגון דרגה חמש כמו גם כל ועדת OT. גיוס התרומות הזה אינו נדון בשום מקום במדיניות של ל.ר.ה. חברי ארגון ימי שעובדים קשה וחברי הצוות המסורים בארגונים ברחבי העולם לא בוחרים לבצע את הפעולות האלה, גם לא ה-OTs. אני בטוחה שהם היו מאוד מרוצים אם הם פשוט היו יכולים להמשיך בהפצה ישירה של סיינטולוגיה כפי שעשו במשך שנים כה רבות.

אבל האמת היא שהדבר נדחף מהדרגים הגבוהים ביותר בתוך המבנה של סיינטולוגיה, ואין ספק שיש הרבה לחץ לעמוד במטרות שהוצבו.

ה-IAS: ה-IAS נוצר ללא ידיעתו של ל.ר.ה ב-1984 על ידי מרק ייגר ודיוויד מיסקביג'. זה היה אמור להיות מבוסס על קווי מדיניות של ל.ר.ה בנושא של חברויות וה-HASI. עם זאת ה-IAS אינו דומה במאום לשיטת החברויות שתוארה על ידי ל.ר.ה שיש בה שתי חברויות, והיא נדונה במ"מ מהש"ה 22 במרץ1965, "סיכום של הקידום הנוכחי ושל מערכת הצעדים לארגון", ול.ר.ה אומר:

"קיימות שתי חברויות…" – ל.ר.ה

ל.ר.ה מפרט שיש חברות שנתית בינלאומית ומציין שהעלות שלה היא 10 ליש"ט או 30 דולר. הוא גם מציין שישנה חברות לכל החיים שהמחיר שלה הוא 75 דולר. אין שום חברויות או מעמדות אחרים שאושרו על ידי ל.ר.ה או שהיו ידועים לו.

יתרה מזאת, כספי החברויות אמורים ללכת ישירות לארגון שבו חותמים על החברות, והכסף משמש את הארגון להפצה באותו איזור. הדבר נדון במ"מ מהש"ה 1 בספטמבר 1965 ע', 'קווי מדיניות לגבי חברויות'.

"כל הסכום עובר לחשבון הספרים של מהש"ה באיזור שבו החברות נרכשת והוא אינו מהווה חלק מההכנסה ברוטו השבועית של הארגון. כספי חברויות מיועדים לנושא ההפצה" – ל.ר.ה

היום כספי החברויות נשמרים בתור עתודות בינלאומיות והצטברו ליותר ממיליארד דולר. נעשה שימוש רק בחלק זעיר. תוך הפרה של המדיניות שלעיל. נעשה רק שימוש ברווחי הריבית בצורה חסכנית מאוד כדי לממן פרוייקטים באמצעות מענקים. למעשה, רבות מהפעילויות שאתה רואה באירועים של ה-IAS למעשה אינן ממומנות על ידי ה-IAS, אלא על ידי הסיינטולוגים המעורבים בהן.

חשוב על זה, כמה פרסומות המפיצות את סיינטולוגיה, דיאנטיקה או תוכניות הקשורות לסיינטולוגיה ראית בטלוויזיה? שמעת ברדיו? ראית בעיתונים? אני לא ראיתי אפילו אחת בארבע השנים שבהן אני גרה בסן אנטוניו, טקסס, העיר השביעית בגודלה בארה"ב. כמה אתה ראית?

תרומה של כל דבר מעבר לחברות לכל החיים ל-IAS אינה מבוססת על מדיניות של ל.ר.ה. המאמר "מה התרומות שלך קונות" (האודיטור, הירחון של סיינטולוגיה מס' 51, 1970) מדבר באופן ברור על איך הארגון משתמש בתרומות שלך עבור שירותים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה. בפעם הבאה שאתה מתבקש לתרום חוץ מאשר עבור שירותים, עליך להבין שאתה מעורב בגיוס תרומות ובקש לראות משהו כתוב מל. רון האברד שזה משהו שהוא מצפה לו ממך כסיינטולוג.

בניינים חדשים לארגונים: ל.ר.ה מעולם לא הורה לרכוש בנייני פאר או ריהוט מפואר או לבצע שיפוצים מפוארים עבור כל ארגון.

למעשה, אם אתה קורא את מ"מ מהש"ה 12 במרץ 75 פרסום II, 'הארגון האידיאלי' כפי שנקראה מערכת הצעדים הזאת, לא תמצא בשום מקום בו בניינים בשווי 20 מיליון דולר או אפילו התייחסות כלשהי לפאר של שטחי הארגון כחלק מהתיאור של ל.ר.ה ל-"ארגון אידיאלי".

במקום זאת, ארגון אידיאלי הוא ארגון שמספק שירותים ומעלה אנשים בגשר – משהו שהוא לא חלק ממערכת הצעדים הזאת שנקראת "הארגון האידיאלי".

ל.ר.ה אומר במ"מ זה שארגון אידיאלי:

"יהיה נקי ואטרקטיבי מספיק כדי לא להבריח את הציבור שלו" – ל.ר.ה

זה כל מה שהוא אומר על המצב של הבניין.

כתוצאה מהשינוי החריג הזה של מ"מ הארגון האידיאלי, אנחנו רואים את רוב ה-OTs הבכירים, שנחשבים כעת "שגרירי OT", מעורבים באינטנסיביות בפעילויות של גיוס תרומות שכוללות "בינגו", "ארוחות פיראטים", "חוגי סריגה", "טיולי רכיבה" ופעילויות רבות אחרות שסובבות אך ורק סביב גיוס תרומות עבור מיליוני הדולרים הרבים הנדרשים כדי לממן את "הארגון האידיאלי" שלהם. כחלק מזה, אנשים ברחבי כל הארגונים מתבקשים כעת לתרום ל"ארגון האידיאלי" המקומי שלהם במקום עבור השירותים שלהם או הגשר שלהם.

ל.ר.ה אומר במ"מ מהש"ה אתיקה וטכנולוגיה בארגון:

"היפטר מהסחות דעת מסיינטולוגיה בארגון שלך. שמרטפות או כרטיסי הגרלה ושטויות כאלה" – ל.ר.ה

למרות זאת, הסחות הדעת האלה רווחות בצורה של גיוסי תרומות כדי להשיג כסף ולעמוד במכסות הענקיות שניתנו כדי לממן את "הארגון האידיאלי".

"אם הארגון סובל משפל … אל תעסוק ב"גיוס תרומות" או ב"מכירת גלויות" או בלוויית כסף.

פשוט צור הכנסה רבה יותר באמצעות סיינטולוגיה.

לחפש פתרונות יוצאי דופן לכספים מחוץ לסיינטולוגיה הוא סימנה של הנהלה עלובה ביותר. הדבר תמיד נכשל."

"עבור ארגונים כמו עבור פרקלירים, 'פתור זאת באמצעות סיינטולוגיה'.

"בכל פעם שאני עצמי ניסיתי לפתור בעיות פיננסים או כוח אדם בדרכים אחרות מסיינטולוגיה, הפסדתי. אז אני יכול לספר מניסיון שהתשובה לכושר הפירעון של הארגון היא עוד סיינטולוגיה, לא מסרקים מיוחדים או מנגלים לגיוס תרומות" – מ"מ מהש"ה 24 בפברואר 1964, פרסום II, "הכנת מערכת צעדים לארגון" (כרך 7 של קורס מנהלי ארגונים, עמ' 930).

הנקודה היא שסיינטולוגים ו-OTs צריכים לעסוק בהכשרה, באודיטינג ובהפצה לציבור חדש – לא לרשום כל אחד או להחזיק במגייסי תרומות פנימיים.

Out Tech: בשנים האחרונות ראינו מאות על מאות של אנשים, פשוטו כמשמעו, שקיבלו תקפות שהם קלירים על ידי שימוש ב- CCRD (תהליך הרצת ודאות הקליר) כפי שהוא פותח על ידי ל.ר.ה, וכעת נאמר להם שהם לא קלירים. זה כלל מאות OTs שלאחר מכן הושמו על NED בתור טיפול. ל.ר.ה אוסר במפורש להריץ דיאנטיקה על OTs בעלון מהש"ה 12 ספטמבר 1978ע' דיאנטיקה אסורה על קלירים ו-OTs". זה Out-Tech. כל ה-"טיפול" הטכני הונחה באופן אישי על ידי יו"ר הדירקטוריון של RTC ובוצע על אלפי OTs. אבל זה לא היה מבוסס על עלון מהש"ה של ל.ר.ה, אלא על הנחיית C/S בודדת שבה ל.ר.ה עשה פיקוח מקרים על Pre-OT אחד שלא השיג את המצב של קליר. אבל הוא היה על OT III ולא התקדם. ל.ר.ה הנחה טיפול סולו שה-Pre-OT היה צריך לעשות כדי להביא את עצמו למצב של קליר. הנחיית ה-C/S הזאת של ל.ר.ה שהוצאה מהקשרה שימשה לאחר מכן כדי להוציא לפועל טיפול טכני שהיה הפרה ישירה של עלון מהש"ה של ל.ר.ה.

הדבר הזה ו-"טיפולים טכניים" אחרים שבוצעו על אודיטורים של סולו NOTs יצרו הוצאות גדולות וקשיים לאודיטורים של סולו NOTs ברחבי העולם כי הם אולצו לעשות את הטיפולים האלה כדי להמשיך להתקדם על הרמה שלהם.

בנוסף, ישנם "השלבים המהירים בפלאג" שאין לאף ארגון. איך ייתכן שפלאג מעביר את השלבים בצורה שונה משאר העולם ב-3 השנים האחרונות? תהיה הבעיה אשר תהיה, העובדה היא שקיומם של "שלבים מהירים" בפלאג יוצרים ערוץ נתונים סמוי וזה פשע חמור שהוא הנושא של מכתב מדיניות שלם שנקרא 'הורדות באיכות הטכנולוגיה'. ל.ר.ה שם מכתב מדיניות זה בתחילת כל קורס בסיינטולוגיה.

לאחרונה נראה שהאופנה היא שכמעט כל אחד צריך "לעשות מחדש את הפיוריף ותוכנית ארוכה של תהליכים אובייקטיביים", לרבות OTs רבים שנמצאים באמצע סולו NOTs.

אין שום דבר רע בלעשות תהליכים אובייקטיביים, אבל זו הפרה ברורה של עלון מהש"ה 'ערבוב של תהליכי הרצה ותיקונים' להוריד אדם באמצע תהליך או רמת OT כדי לעשות תוכנית של תהליכים אובייקטיביים.

אודיטורים של סולו NOTs גם נאלצים לקבל את האובייקטיביים שלהם מאודיטור דרגה IX בהוצאה כספית גדולה כי לא מרשים להם לבצע קו-אודיטינג.

בפלאג הכניסו מיליוני דולרים באמצעות טיפולי ה-Out Tech שציינתי כי הם מאלצים OTs שנמצאים באמצע סולו NOTs לבצע את פעולות ה-Out Tech האלה כדי שיהיו מסוגלים לחזור לרמה שלהם ולהישאר בה עד שהם משלימים אותה. וזאת מבלי להזכיר את ההשפעות הרוחניות שה-Out Tech הזה יוצר על כל OT.

אני בעצמי הייתי נתונה ל-"טיפולי" ה-Out Tech האלה, לרבות FPRD נרחב באמצע Solo NOTs. זה גבה את המחיר בדרכים רבות, כולל מצבים גופניים שאני עדיין מתמודדת איתם היום. אז יש לי ממשות מסוימת על הקושי שנגרם.

מבנה הפיקוד על פי ל.ר.ה: ל.ר.ה השאיר לנו מבנה פיקוד מורכב ומאוזן, שלפיו הארגונים שלנו מובלים על ידי משרד המנכ"ל הבינלאומי. המשרד הזה נחשב כה חשוב של.ר.ה יצר קבוצת הנהלה מיוחדת שנקראת 'ועדת כלב השמירה' (Watch Dog Committee – WDC), שתפקידה היחיד היה לוודא שהמשרד הזה ודרגים נחוצים אחרים של ההנהלה מתקיימים. הנחייה מנהלית של ל.ר.ה 339ע' מדברת על זה בצורה נרחבת בתור ההגנה על הכנסייה. אבל האנשים האלה נעדרים. ולא רק כמה מהם. כבר לפני כמה שנים לא היו חברים במשרד המנכ"ל הבינלאומי בתפקיד, שלא לדבר על מנהלים בכירים ברחבי המבנה של ההנהלה הבינלאומית.

בוודאי תהית … היכן היבר [ג'נץ], נשיא הכנסייה? מה בנוגע לריי מיטהוף, מפקח המקרים הבכיר הבינלאומי, האדם של.ר.ה העביר אליו באופן אישי את רמות ה-OT הגבוהות? מה לגבי נורמן סטארקי, נאמנו של ל.ר.ה? מה קרה לגיום [לזבר] – המנכ"ל הבינלאומי? ומארק ייגר, היו"ר של WDC? מה קרה לכל המנהלים האחרים בהנהלה הבינלאומית שהיית רואה באירועים במהלך השנים?

האמת היא שהזדמן לי להעביר כמה שבועות בעבודה בבניין הריק של ההנהלה הבינלאומית. הוא היה ריק כי כולם הוסרו מתפקידם. כשפניתי לראשונה לדרגים הגבוהים, קיבלתי תדרוך מקיף מדיוויד מיסקביג' לגבי עד כמה הם היו גרועים ואיך הם עשו דברים רבים שהיו מאוד מחפירים. נראה שזה "מסביר" את העובדה שכל ועדת כלב השמירה כבר לא קיימת. כל רובד המנהלים הבינלאומי הבכיר, שהיה מורכב מהמנכ"ל הבינלאומי ומ-11 מנהלים בינלאומיים בכירים שהיו המנהלים הבכירים בתחומים הספציפיים שלהם, כבר לא קיים. שארגון השליחים הבינלאומי של הקומודור (CMO) כבר לא קיים. כל מבני הפיקוד הנחוצים האלה של כנסיית הסיינטולוגיה הבינלאומית, שהוקמו על ידי ל.ר.ה, הועברו מתפקידם.

היו מאות על מאות של מכתבים ובקשות לעזרה מחברי צוות בארגונים שלא נענו, כאלה שנכתבו בהתבסס על הנחיה מנהלית של ל.ר.ה 339 ע' שבה ל.ר.ה אומר שחברי צוות יכולים לכתוב למנהלים הבכירים האלה ברובד המנהלים הבכיר כדי לקבל עזרה. אבל זה בלתי אפשרי אם כל המנהלים האלה הועברו מתפקידם ואין מי שיעזור להם או יבצע עבורם הערכות או יכין מערכות צעדים כדי להרחיב את סיינטולוגיה.

ובכן, לאחר מכן הזדמן לי לבלות זמן איכות עם היבר, ריי מיטהוף, נורמן סטארקי, גיום, וגם עם כל ההנהלה הבינלאומית בזמנו, שכולם הועברו מתפקידם ועשו תוכניות אתיקה מאוד ארוכות ונוקשות. התוכניות האלה נמשכו שנים, והתוצאה היחידה שלהן היתה שהם עדיין לא בתפקיד. אי אפשר להכחיש שהמנהלים הבכירים האלה החלו להיעלם בהדרגה מהתמונה. אתה כבר לא רואה אתם באירועים גדולים או באונייה באירועי שיט הבכורה.

דיוויד מיסקביג' הפך כעת ל- "מנהיג" של דת הסיינטולוגיה. עם זאת, מה של.ר.ה הותיר מאחוריו היה מבנה ענק שינהל כהלכה את כל ההיבטים של דת הסיינטולוגיה. הוא הציב מבנה ארגוני שלם ומבריק, לא אדם אחד. מעולם לא היה אמור להיות "מנהיג" מלבד ל.ר.ה עצמו בתור יוצר השאיפות עבור הקבוצה שלנו.

יש כאן סיטואציה, וגם אם לא היית בבסיס ההנהלה הבינלאומית אתה צריך להיות מסוגל לראות שפעילויות רישום-יתר ושינויי טכנולוגיה תכופים הם לא בסדר, ויש לך אחריות לעשות משהו כדי לשמור את סיינטולוגיה פועלת. אתה צריך להיות מסוגל למצוא ולקרוא את הסימוכין על החברויות בכרך 6 של קורס מנהלי הארגונים. מצא וקרא את מ"מ מהש"ה שנקרא "הארגון האידיאלי" (סדרת נתונים 40). מצא וקרא סימוכין על בניינים של ארגונים, לרבות מ"מ מהש"ה 24 באוגוסט 65, פרסום II, ניקיון השטח והצוות, שפר את תדמיתנו. וגם את מ"מ מהש"ה 17 ביוני 69, תדמית הארגון.

אם אתה לא רוצה ליצור גלים או לשים את עצמך בסכנה או שיורידו אותך מהרמה שלך או ישללו ממך זכאות, יש כמה דברים פשוטים שאתה יכול לעשות. בראש ובראשונה, הפסק לתמוך בפעילויות שאינן על פי המדיניות. הפסק לתרום לכל דבר מלבד לשירותים שלך ולהתקדמות שלך בפועל בגשר. פשוט דרוש לראות סימוכין של ל.ר.ה שאומר שאתה נדרש לעשות תרומות אחרות כאלה. אף אחד לא יהיה מסוגל להראות לך סימוכין כאלה כי הם לא קיימים. הפסק לתמוך בכל אחת מהפעילויות שמתבצעות כדי לקדם גיוס תרומות בניגוד למדיניות באיזור שלך.

ל.ר.ה אומר למה הוא מצפה מסיינטולוג – וזה מה שהוא מצפה ממך לעשות. למעשה, הוא כתב את זה בעלון מהש"ה 10 ביוני 1960, פרסום I, סדרת שמירת סיינטולוגיה פועלת 33, למה אנחנו מצפים מסיינטולוג. קרא אותו ופעל לפיו.

הדבר הנוסף שאתה יכול לעשות זה לשלוח את האימייל הזה לכמה אנשים נוספים שאתה יכול, גם אם אתה עושה את זה בעילום שם.

בבקשה שמור את האימייל הזה בינינו, הסיינטולוגים. לאמצעי התקשורת אין כאן מקום. אתה בוודאי תוהה למה לא כתבתי דו"ח ידיעה והתפניתי לעסוק בענייניי. התשובה היא שעשיתי את זה, אבל כבר אין אף אחד שאפשר לשלוח אליו דו"ח ידיעה.

אבל אתה יכול וצריך לכתוב דו"חות ולהביא את החריגות מהמדיניות לתשומת לבם של מנהלים בארגון המקומי ולחברי הארגון הימי המקומיים.

אנחנו חזקים ורבי-עוצמה ואנחנו יכולים ליצור שינוי. שרדנו סערות רבות. אני מצטערת שאני זו שמספרת לך את זה, אבל סערה חדשה מתקדמת לעברנו. הגלים שלה כבר מופיעים באמצעי התקשורת ובעולם מסביבנו.

האמת היא שבתור סיינטולוג אתה יותר בעל יכולת, בעל קליטה חושית טובה יותר, ויש לך שלמות אישית גבוהה יותר. סיינטולוגיה אמורה לאפשר לך "לחשוב עבור עצמך" ולעולם לא להתפשר על השלמות האישית שלך. ואין ספק של.ר.ה ראה בכל סיינטולוג אחראי לשמור את סיינטולוגיה פועלת.

אני לא מנסה לעשות דבר מלבד ליצור שינוי בפעולות החמורות המנוגדות למדיניות שמתרחשות. רוב בני המשפחה שלי ושל בעלי וחברים טובים רבים מאוד הם סיינטולוגים. לא ממש הייתי מעוניינת לסכן את צווארי בצורה כזאת.

עם זאת, אני גם יודעת שהקדשתי את כל חיי הבוגרים כדי לתמוך בל.ר.ה וביישום הטכנולוגיה של ל.ר.ה, ואם אי פעם הייתי צריכה להסתכל לל.ר.ה בעיניים לא הייתי מסוגלת לומר שעשיתי כל מה שיכולתי כדי לשמור את סיינטולוגיה פועלת אם לא הייתי עושה משהו בקשר לזה כעת.

לכולנו יש אינטרס בזה. זה פשוט בלתי אפשרי לקרוא את הסימוכין של ל.ר.ה ולא לראות את השינויים וההפרות שמתרחשים כרגע. יש לך התחייבות מאוד פשוטה כלפי ל.ר.ה. אל תיקח חלק בשום דבר שאינו על פי המדיניות, ותן לאחרים לדעת שגם הם לא צריכים לעשות את זה. אם כל אדם שקורא את האימייל הזה עושה לא יותר מאשר להימנע מפעילויות שאינן על פי המדיניות, אנחנו נשנה את הכיוון. אם ניקח את כל האנרגיה הזאת ונכוון אותה לאודיטינג, הכשרה והפצה לציבור חדש, אנחנו נהיה בצד המנצח.

וזה כל מה שאני מאחלת לך ולכולנו בפרוש השנה החדשה.

אמ"ת,

דבי קוק

Debbie-Cook

%d בלוגרים אהבו את זה: