יול 04 2012

הטלת מצב פעולה בגידה – דייויד מיסקביג'

המכתב הבא נכתב במקור באנגלית לפני חודשים רבים, אך רק לאחרונה תורגם לעברית. הוא מהווה מסמך חשוב ונעשתה עבודה רבה להכינו. המכתב ארוך אך הזמן המושקע בקריאתו משתלם.

ההיסטוריה של המכתב המצורף

הכתיבה של המכתב המצורף, "הטלת מצב פעולה בגידה – דייויד מיסקביג'", הושלמה על-ידי דני למברגר והמנהלים של מרכז דרור ב-10 ביוני 2012. התאריך המתוכנן לפרסומו היה 4 יולי 2012, עם חזרתם של דני ותמי מנסיעה לארה"ב.

תמי ודני מספרים: "טסנו לניו-יורק ב-15 ביוני. ב-20 ביוני טסנו לקורפוס קריסטי, טקסס, שם בילינו 8 ימים עם מרטי ומוניק רת'באן. זכינו לקבלת פנים נהדרת והמשכנו שם במחקרנו על "סיינטולוגיה עצמאית". טסנו לטמפה ב-28 ביוני, שם תכננו לבלות כמה ימים עם חברים טובים בקלירווטר ולהיכנס לראיונות שנקבעו לנו מראש בפלאג ב-30 ביוני.

כשנחתנו בשדה התעופה של טמפה, ב-28 ביוני בשעה 20:00, קיבלה את פנינו בחורה ומסרה לנו מכתב ממהש"ה פלאג, שמודיע לנו שהוכרזנו כאנשים מדכאים. מעולם לא ראינו את ההכרזה עצמה. מוקדם יותר באותו יום, עידכנו את חברינו בקלירווטר על ההכרזה, כדי שהם לא יאפשרו לנו להישאר אצלם בבית. בחצות נכנסנו למלון בקלירווטר.

נמנעה מאיתנו האפשרות לפגוש את החברים הותיקים שלנו בקלירווטר, אבל הכרנו חברים חדשים כמו מייק רינדר ואישתו קריסטי קולבראן. משפחת רינדר נתנו לנו להרגיש בבית והפגישו אותנו עם עוד הרבה "אינדי'ס", סיינטולוגים נאמנים שנאלצו לברוח מהכנסייה כדי ליישם סיינטולוגיה אמיתית בשקט.

קרוב לודאי שרבים מהנמענים המתוכננים למכתב לא יקראו אותו. מכיוון שאלה המפחדים מהכנסייה אינם מורשים לקבל תקשורות מאיתנו. אנו גאים להיות חלק מהתנועה ה"עצמאית" וחשים הקלה מכך. זה כואב לאבד חברים של שנים רבות אבל החברים החדשים שלנו אמיצים ובעלי יושרה ואיתם אנו חולקים את המטרה המשותפת להפוך את סיינטולוגיה לזמינה עבור כולם.

ימי השליטה של המונופול והעריצות חלפו להם. כעת, אפילו במזרח התיכון, בשאר אל-אסד טובח בעמו כדי לאחוז בשלטון במחיר של הריסת סוריה. מיסקביג' 'מכריז' על חצי מהסיינטולוגים כדי לאחוז בחוזקה בחצי האחר – המומים, מבולבלים ובורים. זינדין בן עלי, חוסני מובארק, מועאמר קדאפי אינם עוד. אסד ומיסקביג' ילכו בעקבותם בקרוב.

חבר יקר, אנא הקדש מזמנך וקרא את המכתב המצורף. העבר אותו הלאה לכל חבריך. אנו החברים של ל. רון האברד, החבר הטוב ביותר של האנושות.

באהבה, דני למברגר, 4 יולי 2012

מאת: צוות מרכז דרור

מכתב פתוח לכל הסיינטולוגים

מצורף מכתבנו לנשיא הצדק הבינ"ל ולמר דייויד מיסקביג', יו"ר מועצת המנהלים של המרכז לטכנולוגיה דתית.

מספר מכתבים קודמים נותרו ללא מענה.

מיסקביג' מסרב להיות בתקשורת, מסרב לתת דין וחשבון, מסרב לומר לנו בכנות מה קורה. אלה שכתבו מכתבים לפני כן הפכו ליעד ל'אתיקה' נוקשה והואשמו בהפצת 'אנטתה' וביצירת משברי אמ"ת בקרב הקבוצה. קציני אתיקה ונציגי המשרד לעניינים מיוחדים אומרים לנו שמיסקביג' הוא ה"מנהיג שלנו", שאסור לנו לשאול שאלות לגביו ושאסור לנו לקרוא באינטרנט. כמו-כן, שהתאחדות הסיינטולוגים הבינ"ל (ה-IAS) היא "זרוע המימון של יו"ר מועצת המנהלים למימון סיינטולוגיה" ולכן חייבים לתמוך בה.

ה'לוגיקה' הטוטליטרית הזאת אינה מקובלת עלינו, לכן אנו פועלים כדי לשים אתיקה על מיסקביג'. אנו מבקשים שתקראו את המכתב המצורף ותחליטו בעצמכם מה נכון.

אם אתם, חברינו הסיינטולוגים, מסכימים עם מה שאנו אומרים, אנא העלו זאת על הכתב. אם כולנו נתאחד כדי להכניס אתיקה על-פי-תקן, ננצח. נציל את סיינטולוגיה ונראה התרחבות מחודשת והתקדמות מהירה אל עבר פלנטה קליר.

אנו, החתומים מטה, עשויים להיות נתונים ל"הכרזת אדם מדכא" על-ידי מיסקביג' והכפופים לו. במקום זאת, אנו דורשים שתתבצע חקירה גלויה, ללא משוא פנים, שתחקור את פעולותיו של מיסקביג' ושל הסטטיסטיקות שלו. חקירה שכזאת תהיה חופשית לחקור את החתומים מטה, את המניעים ואת הסטטיסטיקות שלנו.

אנו מתנצלים על הסבל שנגרם לאלה שקוראים זאת ולחברים שלנו שכעת נאלצים להתמודד עם מצב פעולה עצום של ספק. אם נוכרז, אנו מביעים אהבה וחמלה לחברינו שיוכרחו לנתק את קשריהם איתנו. אלה מעשיו של פרנואיד. לא לכך התכוון רון, החבר הטוב ביותר של האנושות, מנהיגנו היחיד.

הנחמה שלנו נמצאת בהמשך השירות לרון, בהפיכת הפלנטה לקליר, בעזרה לחברינו ובידיעה ש"האמת תמיד מנצחת בסופו של דבר".

מכתב זה מוצג בענווה לכל הסיינטולוגים עם תפילה לסיינטולוגיה טובה יותר ולעולם טוב יותר.

נכתב ונחתם על-ידי צוות מרכז דרור: איתן בייטנר, אביב ברשדסקי, דימה דובינין, מוטי ויצמן, כרמלה ויצמן, דני למברגר, תמי למברגר, שחר צורף.

בתמיכתם של הקהל והחברים של מרכז דרור. 4 יולי 2012

 

מרכז דרור – מי אנחנו?

מרכז דרור (דרור=חופש) נוסד ב-1992 על-ידי תמי ודני למברגר כקבוצת שדה שמאוחר יותר הפכה למרכז (מיסיון). הם פתחו את דרור אחרי שנתיים בפלאג, שם הם עברו הכשרה, עשו את רמות ה-OT והתחילו שניהם את OT-7. תמי הוכשרה כאודיטור וכמפקחת מקרים, בעוד שדני הוכשר כמנהל, כקצין אתיקה וכמפקח קורסים.

ההקמה של דרור הסתייעה רבות בידי אביה של תמי, יובל וילבושביץ, שהפך לסיינטולוג נלהב ב-1988. יובל תרם את השטח שבו המרכז פועל עד היום.

מרכז דרור התרחב בעקביות ומונה כיום 8 חברי צוות במשרה מלאה וקהל של יותר מ-50 איש. דרור נרשם כשותפות של חמשת מנהליו, שלכל אחד 20% בבעלותו. מטרתנו הייתה תמיד להעלות אנשים במעלה הגשר – משני צידיו. אנו מעבירים אודיטינג עד לקליר, כולל תהליך הסרת מטרות כוזבות ודיאנטיקה של העידן החדש, ומתפעלים מרכז טיהור. יש לנו אקדמיה שבה אנו מכשירים את הציבור על קורסים לשיפור חיים וקורסי יסודות, כובע התלמיד, מפ"ל/אדם מדכא, ועוד.

תמיד דרבנו את הקהל שלנו להגיע לארגונים גבוהים יותר, עבדנו בשיתוף פעולה עם ארגון ת"א, הארגון המתקדם של אירופה ופלאג. זכינו בהרבה פרסים על היותנו חברי צוות שדה בולטים ועל תרומתנו להתרחבות של סיינטולוגיה. אנשים רבים מתוך הקהל שלנו הצטרפו לצוות בארגון ת"א ובארגון הימי.

האודיטוריום שלנו זכו במספר פרסים כאודיטורים הטובים בעולם, באירופה ובישראל. אנו גאים בהישגנו ומתכוונים להמשיך לפעול להשגת החזון של רון לציביליזציה חדשה ופלנטה קליר.

אנחנו מאמינים שדרור מתקרב לפעילות של סיינטולוגיה כפי שרון מתאר במדיניות "הארגון האידיאלי" ומכתבי מדיניות רבים אחרים. הקהל שלנו נהנה להגיע אלינו ולקבל טכנולוגיה תקנית, יחס ידידותי בסביבה נטולת הפרעות. מעולם לא דרשנו שהם ישלמו עבור 'חברויות' או יצטרפו לצוות. חברי הצוות שלנו מקצוענים, משולמים היטב ואיננו מאשרים להם עבודות נוספות להשלמת הכנסה. המבנים שלנו מתוחזקים היטב והם בגודל המספיק בדיוק לנפח הפעילות שלנו. ב-HGC, התקנו מערכת look-in מתקדמת שמסייעת בהקפדה על טכנולוגיה תקנית.

בשנים האחרונות, הבחנו שהכנסייה הפכה למכשול להשגת השאיפות של רון במקום לשמש נתיב בטוח לעלות בו על הגשר. זה בבירור מעשיו של אדם אחד, דיוויד מיסקביג'. לכן אנו דורשים את התפטרותו המיידית. תקשרנו את דאגתנו פעמים רבות, אולם אף פעם לא קיבלנו תגובה.

גרוע מכך, אלה שכתבו נשלחו ל"אתיקה" תחת האשמות פרועות. יש האומרים שאנחנו משוגעים, אחרים מריעים לנו על אומץ ליבנו.

אנו פועלים תחת כובד האחריות שיש לנו לעתידה של סיינטולוגיה.

מרכז דרור – מרכז סיינטולוגיה של חיפה, ישראל

ת"ד 15 חיפה, ישראל 31000

טל': 04-8672788, פקס': 04-8664871

אי-מייל: info@drorcenter.co.il

4 יולי 2012

אל: נשיא הצדק העולמי

מר דייויד מיסקביג', יו"ר מועצת המנהלים המרכז לטכנולוגיה דתית

 

הטלת מצב פעולה בגידה – דייויד מיסקביג'

אנו, החתומים מטה, צוות מרכז דרור, המרכז לסיינטולוגיה של חיפה, ישראל, התכנסנו ולאחר בדיקה מעמיקה, החלטנו שדייויד מיסקביג', שנושא במשרת יו"ר מועצת המנהלים של המרכז לטכנולוגיה דתית, נמצא במצב פעולה בגידה.

אנחנו חברי צוות וסיינטולוגים פעילים שנים רבות. שאיפתנו היא פלנטה קליר והפצה נרחבת של טכנולוגיה תקנית. דברים אלה אינם מתרחשים בשנים האחרונות. למעשה, פעולותיה של ההנהלה תחת מיסקביג' גרמו לכנסייה לסטות מהמטרות שלה.

פעולה זו של הטלת מצב הפעולה הזה מבוססת על סימוכין רבים של ל.ר.ה., כולל את הסימוכין הבאים:

1. מ"מ מהש"ה 7 פברואר 1965, KSW 1, שמירת סיינטולוגיה פועלת

"זה מענייניו של כל חבר צוות לאכוף זאת."…

"לא חשוב היכן אתה בסיינטולוגיה, בצוות או לא, מ"מ נוגע אליך."…

"המפלצת שעלולה לטרוף אותנו היא לא הממשלה או הכהונה הגבוהה. זה הכישלון האפשרי שלנו לשמר וליישם את הטכנולוגיה שלנו."

2. מ"מ מהש"ה 20 אוקטובר 1967, מצבי פעולה, כיצד להטילם. חלק: "הדדיות"

"זה יותר מאשר מדיניות שהאדם מקבל את מצב הפעולה שאותו הוא נכשל להטיל ולאכוף נכונה ובמהירות.

"זה מעין חוק טבע. אם אתה מאפשר למנהלים שלך לפשל ולהישאר, נאמר, במצ"פ סכנה, ואתה לא מטיל ואוכף מצ"פ זה, הם לבטח יכניסו אותך למצ"פ סכנה בין אם מצב הפעולה מוטל או לא.

"זכור זאת כאשר אצבעך "מגמגמת על ההדק".

"חוק טבע זה נובע מהעובדה המחרידה הזאת.

"לפני הרבה, הרבה זמן, לא הכנסנו אתיקה. פישלנו. וכל המין האנושי נכנס לצרות שבהן הוא מצוי עד היום."

3. הדרך אל האושר, כלל 10

"תמוך בממשלה שפועלת למען העם כולו. …

ממשלה אשר מאורגנת ומנוהלת אך ורק למען יחידים וקבוצות שמעוניינים רק בטובתם האישית מקצרת את חייה של החברה.

…אבל אדם יכול להשמיע את קולו ולהתריע כשניצול סמכויות לרעה באופן זה הוא נפוץ. …קשה לנוע בדרך את האושר בצילה של רודנות מדכאת."

במסמך המצורף אנו מפרטים סימוכין של ל.ר.ה אשר מופרים בצורה בוטה על-ידי הנהלתו של מיסקביג'. אנחנו גם סיכמנו את הממצאים וההבחנות שלנו שהם הבסיס למסקנתנו שמיסקביג' במצ"פ בגידה על תפקידו, אם-כי קרוב לודאי שהוא במצ"ב בלבול בדינמיקה הראשונה.

בהתבסס על הטלת מצ"פ בגידה על מיסקביג', אנו דורשים שמיסקביג' יתפטר מיידית מתפקיד יו"ר מועצת המנהלים ויורחק מכל עמדה ניהולית. אנו מצפים שכל רכוש של הכנסייה שעשוי להיות רשום על שמו, יועבר לרשות הכנסייה.

יש לאפשר למנכ"ל בינ"ל חדש, מיומן ונאמן לקבוצה, לנהל את הכנסייה. המרכז לטכנולוגיה דתית (RTC) צריך לחזור למשימתו המקורית, כפי שהיא ניתנת באתר האינטרנט שלו, "RTC הפך להיות האחראי מטעם הכנסייה להגנה על הדת והקהל שלה בכך שהוא מוודא שמתקיים יישום תקני של הטכנולוגיות של מר האברד". RTC חייב לחדול מניהול ארגונים ומעקיפת מנהלים בכירים של טכנולוגיה ואדמיניסטרציה בארגונים.

יש לבטל את כל ההכרזות של אישיות מדכאת של 30 השנים האחרונות משום שרובן נקבעו מתוך מניעים פוליטיים של מיסקביג'.

יש לבטל את מדיניות ההתנתקות, כפי שהנחה לעשות ל.ר.ה בעצמו, כך שהאכזריות של הרס משפחות וחברויות יפסיק להאפיל את פנינו.

לאחר מכן, סיינטולוגים בכירים ופעילים חייבים לעבוד יחד כדי לנסח מבנה ארגוני ולקבוע מוסדות הכרחיים שיבטיחו התרחבות מהירה ומתמשכת לעד של סיינטולוגיה, הפילוסופיה היישומית היחידה שהייתה אי-פעם זמינה לאנושות.

מרכז דרור – המרכז לסיינטולוגיה של חיפה, ישראל

 

4 יולי 2012

הטלת מצב פעולה בגידה – דייויד מיסקביג'

להלן מפורטים הסימוכין של ל.ר.ה אשר מופרים באופן בוטה על-ידי מיסקביג', והממצאים וההבחנות שלנו שהם הבסיס להטלת מצ"פ בגידה.

זוהי רשימה חלקית ויש עוד נזק רב שנגרם על-ידי מיסקביג'.

1. התאחדות הסיינטולגים הבינ"ל (IAS)

למיטב ידיעתנו, ה-IAS הוקם על-ידי ההנהלה ב-1984, שלא על-פי הנחיותיו של ל.ר.ה. זה היה יכול להיות בסדר אם הפעילויות של ה-IAS היו תואמות למכתבי מדיניות אחרים של ל.ר.ה ואם ה-IAS היה פועל בשקיפות ולמען התועלת של סיינטולוגיה, כמוסכם על-ידי סיינטולוגים ולא לפי גחמות של אדם אחד.

מכתבי המדיניות העיקריים שמכסים את נושא החברויות הם:

1.1 מ"מ מהש"ה 22 מרץ 1965, קידום נוכחי … סקירה של חברויות

"ישנן שתי חברויות – החברות השנתית הבינ"ל … חברות לכל החיים … חברות לכל החיים עולה 75$ …"

לא ידוע לנו על אף סימוכין של ל.ר.ה שמתאר "מעמדות" של ה-IAS או על תעריף של 5,000$ עבור חברות לכל החיים.

1.2 מ"מ מהש"ה 1 ספטמבר 1965, חברויות

"זה הולך לחשבון הספרים של מהש"ה באיזור שבו חברות נרכשה …

כספי חברויות משמשות להפצה".

מאוד פשוט, מאוד ברור.

מיסקביג' הפך את ה-IAS לקרן הפרטית שלו שאוספת עבורו מיליונים של דולרים. אף אחד לא באמת יודע כמה כסף נכנס לקופה הזאת ועל מה מוציאים את הכספים שבה. שום דין וחשבון, שום שיתוף של בעלי החברויות שתרמו את הכסף ועובדים קשה לשמור על סיינטולוגיה פועלת. הפרה מוחלטת של KRC ושל עבודת צוות.

הצענו שה-IAS יאורגן בצורת סניפים מקומיים, כל סניף מקושר לארגון מרכזי. מחצית מהכסף שנאסף יישאר במשרד המקומי של ה-IAS כדי לתמוך בפעילויות מקומיות. המחצית השנייה תשמש לקרן הבינ"ל של ה-IAS לפרויקטים עולמיים. סניפים מקומיים ינוהלו על-ידי מועצה שתיבחר על-ידי בעלי חברות מקומיים ועל-ידי בכירים בארגון. כספים של ה-IAS הבינ"ל ינוהלו על-ידי מועצה שתדווח בגלוי לכל החברים.

מעמדות של ה-IAS הם רק תרגילים להכניס כסף ללא כל תמורה. צריך שתהיינה רק חברויות שנתיות במחיר נמוך של 200$ לשנה. כך נדע כמה חברים באמת יש לנו והמספר הזה צריך להיות מפורסם בכל סניף וב-IAS הבינ"ל. יש לעודד חברים לתרום יותר כדי לממן פרויקטים ולהודות להם על עזרתם.

1.3 מ"מ מהש"ה 24 פברואר 1964, תכנון מערכות צעדים לארגון. פרק: פתור זאת עם סיינטולוגיה.

"אם הארגון חווה שפל במהלך תקופת המעבר הזאת, אל תתחיל לעסוק ב 'גיוס כספים' או ב'מכירת גלויות' או הלוואות כספים.

"פשוט עשה יותר כסף באמצעות סיינטולוגיה.

"זה סימפטום של הנהלה מאוד גרועה לחפש פתרונות מימון יוצאי דופן מחוץ לסיינטולוגיה. זה תמיד נכשל."

המצב חמור יותר, מכיוון שגורמים לחברי צוות בארגונים, במיסיונים ואפילו בארגון הימי לתרום את משכורותיהם הזעומות ל-IAS ולבזבז הרבה מזמנם בגיוס כספים ל-IAS וכתוצאה מכך להיעדר מתפקידם.

2. פרויקט "הארגון האידיאלי":

במהלך השנים האחרונות, כנסיית הסיינטולוגיה, תחת הנהלתו של מיסקביג', בזבזה מאות מיליוני דולרים על רכישת מבנים ענקיים ועל שיפוצים פזרניים תחת התוכנית שנקראת פרויקט "הארגון האידיאלי". בניינים כאלה נרכשו בעשרות ערים ברחבי העולם.

הפרויקט הזה מנוגד באופן חמור למדיניות של ל.ר.ה. בהתבסס על נתונים הידועים לנו, הסקנו שהפרויקט הזה הסב לסיינטולוגיה נזק רב. ההפרות והנזקים הם:

2.1 מ"מ מהש"ה 23 ספטמבר 1970, מדיניות לגבי מבנים, תיעוד היסטורי

מדיניות זו מוזנחת באופן חמור בפרויקט "הארגון האידיאלי".

חלק א' אומר: "השיקול הראשון בהשגת מבנים הוא כושר הפירעון של הארגון"

מבנים ענקיים ויקרים, שהארגון לא יכול לשלם עליהם, גוררים אותו להיעדר כושר פירעון. אפילו אם הארגון לא משלם דמי שכירות או החזרי משכנתה הוא עדיין חייב לשלם ארנונה, תחזוקה וחשבונות מעבר לצרכיו וליכולתו.

חלק ב' אומר: "המבנים צריכים להיות בקרבה למקומות מגורים זולים ובכמות מספקת עבור סטודנטים ופרקלירים, וכן בקרבה למסעדות ולתחבורה ציבורית." אנו יודעים שזה לא המצב בהרבה "ארגונים אידיאליים". ארגון לונדון הוא דוגמה טובה לכך וכן בניין אלהמברה ביפו-תל אביב.

חלק ג': "תדמית היא שיקול משני." ו-"שכר הצוות ואוכל ומגורים זולים עושים יותר עבור הארגון מאשר מבנה מפואר."

נראה לנו שרוב הבניינים נרכשו כשהתדמית היא השיקול המכריע.

חלק ה': "ציוד משרדי יקר אינו בעדיפות ראשונה." "איכות הריהוט אינה משפיעה על התפוקה."

חלק ח': "סיינטולוגיה תומכת בארגוני סיינטולוגיה ואנחנו לומדים זאת שוב ושוב."

הארגונים שלנו הפכו להיות אובססיביים לגיוס תרומות ורכישת בניינים חדשים בעוד שמעט תשומת לב ומשאבים מופנים לקידום הציבור במעלה הגשר.

2.2 מ"מ מהש"ה 12 מרץ 1975, הארגון האידיאלי

מדיניות זו, על-פי שמה, הייתה צריכה להיות הבסיס לפרויקט "הארגון האידיאלי" שמנוהל על-ידי מיסקביג'. אבל רק השם נלקח, כשהתוכן ורוח המאמר נזנחו. כל המדיניות הזו מופרת בגסות. השוואת המדיניות הזאת למצב העניינים הנוכחי מעציבה.

נקודה אחת היא, "הצוות ישתכר היטב על היותו פרודוקטיבי." השכר של חברי צוות בארגונים עגום. ברוב המדינות מצב זה אינו חוקי משום שמשכורות חברי הצוות הם מתחת לשכר המינימום על-פי חוק.

הארגונים מועמסים במספר רב מדי של חברי צוות ביחס לציבור. ציבור ללא הכשרה מגויס לצוות והופך לנטל על גבם של אלה שכן מייצרים. מעט מחברי הצוות אשר להם סטטיסטיקות גבוהות מועמסים בעבודת-יתר ומקבלים חליפין בחסר ולבסוף עוזבים את הצוות. אלה שנשארים נאלצים לעבוד בעבודות נוספות או לחיות בניתוק מבני/בנות זוגם ומקרובים. זה גורם לנו להיראות רע, טפיליים, קרימינאליים.

ארגונים בזבזו זמן רב והוציאו הרבה כסף כדי להכשיר חברי צוות, אבל אז הם שולחים אותם לעבוד בעבודות בחוץ בגלל שהארגון לא מסוגל לשלם משכורות ראויות.

2.3 מ"מ מהש"ה 27 דצמבר 1963, ה"קסם" של הנהלה טובה

גם מכתב מדיניות זה הוא חלום שמעולם לא התגשם. חלק ה', לדוגמה, מדבר על "האווירה של הארגון." הוא אומר, "הרוח של סיינטולוגיה היא רוח של עזרה…, תקווה להתקדמות, המפלט האחרון מקללת המקום הזה. … זאת הצעה להיוולד מחדש." מילים מאוד מרגשות של רון, שאינן מתגשמות כעת ברוב הארגונים.

ורון מסיים את החלק הזה במילים, "האווירה של סיינטולוגיה הרבה יותר חשובה מבניינים חדשים וריהוט מודרני."

2.4 למי הבעלות על הבניינים?

השווי העולמי הכולל של הנדל"ן שבבעלות הכנסייה הוא בסדר גודל של מיליארדי דולרים. למי כל אלה שייכים?

בניין האלהמברה בתל אביב עדיין רשום על שם עו"ד גור פינקלשטיין (שנמצא במעצר על ניסיון לרצח ועל ניסיון הצתה של הבניין) אשר מייצג את SIRT (Scn Int Reserve Trust, קרן העתודה הבינ"ל של סיינטולוגיה). מי זה SIRT? למי הגוף הזה שייך? בניינים אחרים גם הם רשומים על שמות עורכי-דין אשר מייצגים תאגידים שונים.

הניחוש שלנו הוא שהכל מתנקז למיסקביג'. קרוב לודאי שהוא הבעלים של הרכוש שלנו וביכולתו לקחת אותו מאיתנו מתי שמתחשק לו. ייתכן שאנו טועים, לכן אנו, אשר תרמנו את הכסף לרכישת הבניינים, דורשים שקיפות ורישום כן של הכספים ושל הבעלויות על הנכסים שלנו.

3. הרס הארגונים שלנו

הארגונים שלנו ברמה 5 מסביב לעולם נמצאים במצב עלוב. ברובם ריקים עם צוות שעובד מעל ומעבר ואינו משתכר, חברי צוות שאינם מתקדמים במעלה הגשר, מנהלי ארגון בכירים נטולי סמכות לעשות משהו בקשר לזה, ההנהלה הבינ"ל גורמת להם להיראות רע בכך שהופכים אותם ללא כלום.

מיסקביג' משקר לנו במצח נחושה באירועים, כשהוא מדבר על "ארגונים מרכזיים" ומראה מצגות גרפיות משוכללות של "ארגונים" עם חצים שיוצאים מהם, כביכול לפעילויות שדה שהם פותחים ומפעילים. בפועל, הארגונים המרכזיים אינם מרכז לשום דבר מכיוון שהם נעקפים בקביעות.

יש המון מכתבי מדיניות על כך שיש לאפשר להנהלה מקומית לנהל, על כך שאין לעקוף כדבר שבשגרה, על כך שיש לעודד מנהיגות בכל הדרגים. כמה ממכתבי המדיניות שמופרים בצורה הכי בולטת הם:

3.1 מ"מ מהש"ה 28 פברואר 1966, נתונים על מצ"פ סכנה – מדוע ארגונים נשארים קטנים

רון אומר, "ארגון גדול מורכב מקבוצות." וכן, "קבוצה היא בגודל ראוי כאשר האינדיבידואל בה יכול לגשת בקלות למנהל של הקבוצה על בסיס של היכרות ושל חברות…." מישהו ניסה לגשת למיסקביג' לאחרונה?

רון מסביר,

"… רוסיה רעבה ללחם … רוסיה מנסה לנהל את היחיד. … הם לא מניחים למנהל לנפשו – לנהל – הם מנהלים את העובדים שלו." רוסיה מאז נטשה את "התכנון המרכזי". אנחנו עדיין תקועים איתו. המנכ"לים של הארגונים שלנו נטולי סמכות, צייתנים, נמצאים בתפקידם רק אם הם חסרי יוזמה ואינם דורשים סמכות. לא פלא שהם רעבים ללחם או הולכים לעשות עבודות נוספות.

"לפיכך עקיפה שמתבצעת בידי ראשי הארגון הגדול כלפי ראשי הארגון הקטן, הפנימי דוחפים לכיוון של אי-קיום. זה עד כדי כך פשוט."

"על-מנת להקטין ארגון, כל שיש לעשות הוא לעקוף את קבוצות המשנה ולנהל רק את היחידים והארגון יתמוטט…; לא חשוב עד כמה המנהל מבריק … או עד כמה קשה הוא עובד…." וההיסטוריה מלאה בדוגמאות של מנהיגים מבריקים שהביאו להרס האומות או הארגונים שלהם.

3.2 מ"מ מהש"ה 19 ינואר 1966, מצ"פ סכנה, אחריות להכרזה

"אם אתה מתחיל לעשות את העבודה של תפקיד על בסיס עקיפה… אתה מבטל את האנשים שאמורים לעשות את העבודה." וכן, "אם מנהל עוקף בדרך שיגרה, הוא יהיה עמוס לעייפה בעבודה. כמו-כן יתרחש מצ"פ אי-קיום."

מנהלי ארגונים נעקפים לחלוטין ולא נותנים להם שום סמכות לקבל החלטות. כתוצאה מכך הם באי-קיום, וגרוע מכך, הארגונים מתכווצים במהירות.

3.3 מ"מ מהש"ה 27 דצמבר 1963, ה"קסם" של הנהלה טובה

המצב הנוכחי בארגונים שלנו מנוגד לחלוטין למדיניות זו. חלק מהנקודות הן:

"א. תבניות מקובלות –

הצמד לתבניות מקובלות של הארגון. חדל לשבור אותן (או להפריע לסגל בתפקידו) עם פרויקטים חדשים ורעיונות פרועים. ואל תיצמד אליהם כמו תוכי כך שלא תישאר שום יוזמה בעת טיפול בבעיות ארגוניות."

נדיר שתמצא מנהלים בארגונים שמאפשרים להם איזושהי יוזמה. וכעת ארגונים עסוקים בעיקר בגיוס כספים ל-IAS או בגיוס מטורף של צוות כדי למלא איזה מכסה פראית ל"ארגון האידיאלי". מה לזה ולהתרחבות יציבה של הארגונים שלהם?

"ב. שדרג את מעמד הצוות –

"וודא שאנשים רוצים לעבוד בארגון ועשה שזה יהיה נעים ושמח לעבוד בארגון. …עשה שיהיה משתלם להיות בצוות. חברות קבועה בצוות צריכה להיות משהו ששואפים אליו וקריירה מתמשכת. … ונהג בהם באדיבות ובכבוד."

אנחנו לא מכירים אף ארגון שזה המצב בו.

"ג. שירות

"וודא ששירות מסופק. … תן שירות טוב. תן לאנשים את מה שהם באו לקבל."

אנשים רבים שאנחנו מכירים מסרבים להיכנס לארגון מפחד שרשמים ומגייסים ירדפו אחריהם.

"ד. קהל לא מרוצה –

"וודא שהמקום נקי מאנתטה ומקיטורים. … אם יש להם תלונה אמיתית שידברו עם ההנהלה, לא עם כל האחרים."

ניסינו פעמים רבות לדבר או לכתוב להנהלה ועדיין לא קיבלנו מענה, בפרט לא מאת מיסקביג' שפשוט מסרב להיות בתקשורת. במקום זאת קיבלנו אתיקה נוקשה, שנועדה להפחיד כך שלא נעז אפילו לחשוב לתקשר שוב.

3.4 מ"מ מהש"ה 2 יוני 1965, אתיקה וטכנולוגיה בארגון

"7. היפטר מהסחות דעת מסיינטולוגיה בארגונך."

גיוס כספים ל-IAS הפך להיות מטרד. גיוס אנשים שבבירור אינם מתאימים לצוות, גורם לתנועה מפותחת, מאמצים מבוזבזים ואי-מתן שירות לצוות אלא רק מראית עין של תפוקה. אפילו נאמר לנו שיש סטטיסטיקה חדשה – תרומות שגויסו ל-IAS.

3.5 מ"מ מהש"ה 31 ינואר 1983, הסיבה לארגונים

"הסיבה היחידה לקיומם של ארגונים היא למכור ולספק חומרים ושירות לציבור … המטרה היא אנשים משוחררים לחלוטין!"

3.6 הנחייה מנהלית של ל.ר.ה 131 בינ"ל 8 דצמבר 1970

"לארגונים יש רק 2 מוצרים עיקריים בעלי ערך. האחד הוא אודיטורים שהוכשרו כהלכה. השני הוא פרקלירים מרוצים."

ו-"טכנולוגיה ומדיניות אדמין קיימות רק כדי לסייע להפקת שני המוצרים האלה בכמויות."

מאז 2006 ארגון תל אביב לא סיים הכשרה של אף אודיטור בשדה או במסיון. המצב הזה מתרחש כנראה בעולם כולו.

3.7 פלאג וארגונים מתקדמים

עם שחרור עידן הזהב של הטכנולוגיה, ב-1996, הובטחה לנו הכשרה מהירה ותקנית לחלוטין שתפתח כעת את הדלת לקלירינג כלל עולמי. באותה עת, מפקחים של RTC הוצבו בארגונים מתקדמים ובפלאג, לוודא כביכול שקיים יישום "טהור" של טכנולוגיה תקנית.

בפועל, המפקחים האלה מנהלים את הארגונים המתקדמים ואת פלאג, עוקפים את הסגל הטכני הבכיר בארגונים האלה. כל הפעולות העיקריות, כמו חתימה על דף מעקב של קורס הפעלת האי-מיטר או התמחות של דרגה 4 נעשות על-ידי מפקחי RTC.

כמו-כן, הצהרה על המצב של קליר בסיום תהליך הרצת הוודאות של קליר, זכאות לרמות ה-OT, סיום של רמות OT צריכות לקבל חתימה ממפקחים של RTC למרות שאין שום גיבוי לכך מל.ר.ה ודפי המעקב מציינים שיש צורך בחתימה של "מפקח המקרים הבכיר" בלבד.

כפועל יוצא, מפקחי המקרים הבכירים של ארגונים מתקדמים ושל פלאג נמצאים תחת עקיפה תמידית, מודחים הצידה, מושפלים, והסמכות שלהם נגנבת.

דבר זה גם יוצר קו נתונים סמוי. אתה לעולם לא יודע מי מקבל החלטות, מי בעצם נתן לך "עובר" או דחה את מועמדותך לרמות ה-OT. המטרה של המפקחים היא בבירור לשמור על נאמנות מוחלטת למיסקביג' ולאפשר לו שליטה על ההתקדמות שלנו על הגשר, משני צידיו.

3.8 שמירת סיינטולוגיה פועלת נקודה מס' 9, "סתימת הגולל על כל אפשרות של טכנולוגיה לא נכונה"

זה כבר 8 שנים שרמות האקדמיה והשלבים, כפי שהם מועברים בפלאג, שונים מאלה שמועברים בארגונים מתקדמים אחרים ובארגוני רמה 6. מתרצים זאת כ"הרצת ניסיון" וקובעים זאת כ"חסוי", אבל זה משאיר אותנו במסתורין לגבי מה מתרחש וזה פוגע בתקפות של הכשרה ואודיטינג בארגונים, כי "בקרוב" הכל ישתנה.

אפילו קורס הפעלת האי-מיטר בארגונים דורש קבלת 'עובר' על וידאו של תרגיל TR 4/8-Q1, בעוד שבפלאג נדרש מדרג הרבה יותר נמוך, 'עובר' על תרגיל אי-מיטר מס' 26. כמו-כן, רמות האקדמיה בפלאג קוצרו ורשימות בדיקה של שלבים גם הם קצרים יותר בפלאג.

בהתמחות של דרגה 4 בפלאג נדרש מעבר על תרגיל TR 4/8-Q1, בעוד שברוב הארגונים הדרישה היא מעבר על וידאו של סשן, מדרג הרבה יותר גבוה.

לא פלא שהכשרה ואודיטינג של השלבים בפלאג מהירים יותר "באורח פלא". אבל איך זה שבמשך שנים יש לנו שתי "טכנולוגיות תקניות"?

חשבנו שרון התכוון לטכנולוגיה תקנית אחת!

כעת אנחנו בהמתנה עידן הזהב של הטכנולוגיה II הממשמש ובא.

3.9 ייבוש השדה

מרכז דרור שילם בעשרים השנים האחרונות 10% מהכנסותיו להנהלה. לא קיבלנו דבר בתמורה – לא פרסום, לא קידום, לא תמיכה. זאת התמונה אצל כל האודיטורים בשדה, מיסיונים, יועצי WISE, פעילויות של המרכז ליישום הלמידה. מתייחסים לאודיטורים בשדה ולמסיונים כאל מתחרים של הארגון ולא מעודדים או מסייעים להם בשום צורה. מעט מאוד אודיטורים צעירים מצטרפים לשורותינו. האקדמיות בארגונים ריקות ומעט מאוד אודיטורים עוברים בהם הכשרה או פותחים פעילויות חדשות.

4. הבטחות

לוי אשכול היה ראש ממשלת ישראל בשנות ה-60. כשהוא התמודד על תפקידו, הוא הבטיח הרבה הבטחות למצביעים לגבי פרויקטים עתידיים. אחרי שנבחר הוא המשיך עם "עסקים כרגיל". כששאלו אותו לגבי הבטחותיו, הוא אמר, "כן, הבטחתי, אבל לא הבטחתי לקיים". מיסקביג' הבטיח אינספור הבטחות, רובם לא קוימו. לדוגמא:

4.1 Superpower

טקס הנחת אבן הפינה התקיים בפלאג לפני יותר מ-20 שנה עם הבטחה שהטכנולוגיה המדהימה הזאת תביא קלירינג עולמי. ה-Superpower היה קרוב לשחרור לפני עשרים שנה. איפה זה?

שחרור או.טי 9 ו-10 –

רמות מתקדמות אלה עמדו להשתחרר פעמים רבות, לפני שנים רבות. איפה הן?

4.3 ארגונים בגודל סיינט היל וה-Universe Corps

נאמר לנו לפני שנים רבות שארגונים בגודל סיינט היל יוכרזו בכל אירוע ובקרוב כל הארגונים יהיו בגודל סיינט היל. כל הארגונים שיגיעו לגודל סיינט היל יקבלו את ה-Universe Corps שיביאו את כל הצוות ל-OT. איפה זה?

ההבטחה הזאת נזנחה וכעת יש לנו "ארגונים אידיאליים" שהסטטיסטיקה היחידה שלהם היא מטרים מרובעים. בעוד שארגונים בגודל סיינט היל נמדדו לפי ל.ר.ה בסטטיסטיקות של תפוקה אמיתית – קהל על שירותים, שעות אודיטינג טובות וכו'. במקום סטט' של תפוקה אמיתית יש לנו סטט' של בניינים. מצטערים, זה לא מה שהובטח.

4.4 מלחמה בפסיכיאטריה –

כמה פעמים מיסקביג' הבטיח שבקרוב הפסיכיאטריה תחוסל/תמוגר/תתאייד? ועדיין אנחנו מאויימים שהם קרובים לחסל אותנו אלא אם כן נתרום כמה 'זיליונים' ל-IAS. אז מה קרה למאבק שלנו בפסיכיאטריה? איך זה שיש עדיין יותר פסיכיאטרים ופסיכולוגים מאשר אודיטורים?

4.5 מילון סיינטולוגיה חדש –

עברו כבר 10 שנים מאז שהראו לנו, באירוע של שיט הבכורה, את קו הייצור והעבודה שנעשתה להכנת מילון הסיינטולוגיה החדש. בינתיים, הדפסה של המילון הטכני הישן הופסקה. מה קרה? המילון הישן מודפס מחדש, אפילו עם הגדרות מתוך BTBs, ואף מילה על המילון החדש.

4.6 הפיכת הפלנטה לקליר –

ההפיכה הממשמשת ובאה של הפלנטה לקליר, נובאה לנו אינספור פעמים – בעת השחרור של קורס המפתח לחיים וקורס ההתמצאות בחיים, עם השחרור של עידן הזהב של הטכנולוגיה, עם שחרור היסודות. ועדיין איננו קרובים יותר לפלנטה קליר מאשר היינו לפני 30 או 50 שנה. מה השתבש? למה אנחנו לא מצליחים בכך?

הסתכלו על מ"מ מהש"ה 8 פברואר 1968, 'רציונליזציה של סטטיסטיקות', "הסיבה היחידה שסטטיסטיקות יורדות, תמיד, היא בגלל שמישהו לא דחף אותם כלפי מעלה. כל סיבה אחרת היא שגויה."

5. סטטיסטיקות וסודות –

איך זה שהסטטיסטיקות הפעילויות שלנו הם כאלה סודיות? למה לא נותנים לנו, לסיינטולוגיה פעילים, בעלי סטטיסטיקות גבוהות, מספרים אמיתיים של מספר האנשים הפעילים על הקווים בארגונים בעולם, מספר חברי IAS, הכנסה ברוטו של ארגונים ברמה העולמית, קלירים שנעשו, וכו'…

5.1 היומן של רון (RJ) 38 מ-1984

זאת קרוב לודאי ההקלטה האחרונה של רון, שניתנה ב-1984.

באותה הקלטה ל.ר.ה נותן סטטיסטיקות של ההנהלה החדשה.

חלק מהסטטיסטיקות הן:

קלירים שנעשו ב-1984 – 1,800;

סה"כ קלירים שנעשו עד 1984 – 32,311;

WDAH שבועי עולמי – 21,000;

מספר חברי צוות – 7,576;

הכנסה כללית לשבוע חלקי מספר חברי צוות -470$ (אתה יכול לחשב מכך את ה-GI הכללי הבינ"ל שהוא בערך 3.6 מיליון $);

מספר הארגונים – 144, שמתוכם 6 נפתחו ב-1983;

מספר המיסיונים שנפתחו ב-1983 – 53;

קהל חדש שהתחיל בפלאג ב-1983 – 8,273;

ועוד.

זה היה לפני 28 שנים. מהן הסטטיסטיקות היום?

5.2 scientology.org: "מאז 2004 צמיחה שלא הייתה כמותה"

באתר האינטרנט הרשמי של הכנסייה נאמר לנו "צמיחה שלא היתה כמותה", אז איך זה שזה נמדד במטרים מרובעים של בניינים. ממתי הפכנו לחברת נדל"ן?

דברים כמו "כמות נכסים ורכוש… יותר מהוכפלו מאז 2004", "הסך הכולל של שטחי הכנסייה גדלו מ-5.6 מליון רגל מרובעים ב-2004 ל-12.1 מליון רגל מרובעים ב-2012."

מרשים, אבל מה זה עוזר לנו? מעולם לא ראינו סטטיסטיקה כזאת במדיניות של ל.ר.ה. ולמי כל זה שייך? מי יורש זאת אחרי מיסקביג'?

בסוף העמוד כתוב – "יותר מ-10,000 כנסיות, מיסיונים, קבוצות של סיינטולוגיה קיימות על פני 167 מדינות…" נשמח לראות רשימה של 10,000 הפעילויות, אחרת נחשוב שזאת רק פנטזיה של מישהו.

ולסיכום, "מספר האנשים החדשים שסיינטולוגיה הוצגה בפניהם … בשבוע עולה על פי 26 מכל שבוע קודם בהיסטוריה." מישהו יכול להבין את זה?

למה לא לתת לנו מספרים ממשיים?

5.3 מילון טכני "בדיקת ביטחון", הגדרה 2.

"נצירות אינן מסתכמות לעוד נצירות. הן מסתכמות לעבירות, הן מסתכמות לסודיות, הן מסתכמות להתבודדות, הן מסתכמות ל-games conditions…"

מיסקביג' מסרב לספר לנו את האמת על מה שקורה, הוא מסרב להיות בתקשורת, הוא מסרב לקבל שאלות באירועים מכיוון שאז הוא יצטרך לענות עליהן, הוא מסרב להפגש עם סיינטולוגים או לדבר איתנו.

5.4 מ"מ מהש"ה 15 מרץ 1977, סדרת נתונים 41, הערכה: הסיטואציה

מספר ציטוטים רלוונטיים מהמדיניות הזאת:

א) – "מאחורי נתונים שגויים בדר"כ תמצא כוונה לא טהורה."

ב) – "בכל פעם שתגלה שלושים אנשים מהצוות שהוסרו מתפקידם בגלל שהיו מדכאים, תדע שיש להם את ה'למה' השגוי, כי האחוזים לא נכונים.

… אני יכול להבטיח לך שהם השאירו את המדכא בצוות ואני גם יכול להבטיח לך שהבחור שעשה את זה הוא מדכא."

ג) – "ערפול של סיטואציה – מדי פעם תגלה תמונה שבה יחסי הציבור של אדם או של איזור חשובים יותר מתפוקה – יח"צ, יח"צ אישי, חשוב לו יותר מתפוקה. וזה מאפיין של אדם מדכא. הוא יערפל את הסיטואציה עם יחסי ציבור מנופחים על כמה המצב טוב כך שהסיטואציה לא תטופל."

6. ההתנהגות האישית של מיסקביג'

מילון טכני, "מקרה של שליטה", הגדרה 2 "האדם שמרגיש שהוא חייב להיות קר כדי להיות רציונאלי הוא מה שנקרא בדיאנטיקה 'מקרה של שליטה', ובבדיקה יתגלה שהוא רחוק מאוד מלהיות רציונאלי כפי שהוא נראה."

מפליא אותנו איך זה שמיסקביג' צובר סמכויות מוחלטות לעצמו, בזמן שהוא מנשל את רוב המנהלים הבכירים מכל סוג של סמכות.

הכלי העיקרי של מיסקביג' הוא שימוש חופשי בהכרזות 'אישיות מדכאת' וכפייה אכזרית של התנתקות, תוך גרימת סבל למשפחות ולחברים והכתמת השם הטוב של ל.ר.ה ושל סיינטולוגיה.

6.1 פשעים חמורים, כפי שמפורטים בספר האתיקה של סיינטולוגיה

א. "יצירת פלגים…" – כן! נשמע מוזר, אבל כשכה רבים מגורשים אל מחוץ לכנסייה ואל תוך השדה ה"עצמאי", מיסקביג' למעשה דוחף כוח לפלגים ובאופן שיטתי מפרק את ארגון הסיינטולוגיה. אם וכאשר החתומים על מכתב זה יוכרזו, ולכן יפולגו, זה יהיה יותר נזק לכנסייה ויותר חגיגה שמחה ל"עצמאים".

ב. "מרד"

ב-1986, באירוע שבו הודיעו על פטירתו של  ל.ר.ה, מיסקביג' בעצמו הציג את מר פאט ברואקר בתור החבר הקרוב ביותר של רון, איש הסוד שלו, עוזר המחקר שלו בשש השנים האחרונות, מי שרון מינה כ"קצין נאמן" והאדם שרון הפקיד בידיו את חומרי הרמות הגבוהות.

זה גם קיים בכתב, הוראת פלאג 3879 מיום 19 ינואר 1986, הארגון הימי והעתיד, מקדמת את פאט ברואקר, "לדרגת קצין נאמן ראשון". ואת אנני ברואקר, "בתור קצין נאמן שני". שניהם דורגו גבוה יותר ממיסקביג'. זמן קצר מאוחר יותר הברואקרים נעלמו. מאז, הרבה מנהלים בכירים נושלו מתפקידם או הוזזו הצידה. ראה גם חלק 5.4 ב' לעיל.

ג. "סירוב לתת לצוות או לציבור להתקדם במעלה הגשר…"

שניים מהחתומים על מכתב זה העבירו 14 שנים על על או.טי 7 והורדו ממנו בהחלטה שרירותית ב-2005.

את דני למברגר הורידו מהשלב בגלל המחשבות והדאגות שלו לגבי אופן הניהול של סיינטולוגיה. את תמי הורידו בגלל בעלה.

רוב חברי הארגון הימי וחברי הצוות בארגונים מתקדמים מעט מאוד על הגשר.

ד. "כשלון לפעול נחרצות כדי לנקות 'שדה במשבר אמ"ת' נחשב לפשע חמור …"

– אלה אשר נמצאים במשבר אמ"ת פשוט נפלטים או מוכרזים. קל ומהיר יותר מאשר לטפל בהם.

6.2 מדיניות "איסור ילדים" בארגון הימי

ל.ר.ה, כאשר ייסד וניהל את הארגון הימי, כאשר עסק במחקר ובכתיבת חומרים, עדיין מצא זמן לדינמיקה השנייה. ל.ר.ה היה נשוי באושר למרי סו וידוע לנו שהיו להם ארבעה ילדים – דיאנה, ארתור, קוואנטין וסוזט.

ל.ר.ה כתב הרבה טכנולוגיה לגבי גידול ילדים, חינוכם ושמירה על משפחה פורחת.

נראה שלמיסקביג' יש בעיה חמורה עם ילדים.

ככל הנראה, אם יהיו לצוות ילדים יהיה יותר קשה לשלוט בהם, כמו שאנחנו יודעים, ילדים זה בזבוז של זמן וכסף.

מיסקביג' ייצר את המדיניות שאוסרת על הבאת ילדים, אשר לא מבוססת על אף מדיניות או נתונים של ל.ר.ה.

6.3 הכרזות 'אישיות מדכאת' והתנתקות

הכלי העיקרי של מיסקביג' כדי לשמור עלינו תחת שליטה ולהפחיד אותנו הוא השימוש החופשי בהכרזות 'אישיות מדכאת'. כלי זה הוא יעיל רק כאשר האדם פוחד לאבד משפחה וחברים.

ביומן של רון 68 משנת 1968 רון אומר,

"קרוב לודאי ששמעתם משהו על תקנון הרפורמה של סיינטולוגיה.

התוצאה של זה היתה … וההתנתקות כעת מבוטלת כהקלה לאלה שסבלו מדיכוי.

אין יותר צורך בהוראות אישיות מדכאת והאדם צריך לטפל."

בדומה, זה נכתב גם כמדיניות במ"מ מהש"ה 15 נובמבר 1968, ביטול ההתנתקות.

ההתנתקות קיבלה תוקף שוב על-ידי מיסקביג', בניגוד למדיניות ל.ר.ה.

דבר זה מוסבר במלואו בהרצאה 48 של הקורס הקליני המתקדם הקביעי של לונדון, שניתנה ב-3 בנובמבר 1955, הגישה וההתנהגות של סיינטולוגיה. רון אומר,

"…נתק אותם מהארגון אבל לא מסיינטולוגיה. הבנת את זה?"

במקרים רבים זה נעשה גרוע יותר בכך שהכריזו על אנשים ללא ועדת עדויות, מבלי לפרסם את ההכרזה ומבלי לשלוח אותה לאלה שהוכרזו. לפיכך, אלה שהוכרזו מתעדכנים בכך על בסיס שמועות ואין להם סיכוי להגיב.

6.4 מיסקביג' מסרב להיות בתקשורת עם סיינטולוגים ועם הציבור.

הקשר היחיד שלו איתנו הוא לעמוד מרחוק מנוכר, על במה מוגבהת ולהקריא במהירות נאום מוכן מראש. בלי שום פרק זמן של שאלות ותשובות, הוא לעולם לא מקיים פגישות עם קבוצות קטנות של סיינטולוגים, הוא אפילו מסרב לענות למכתבים שמופנים אליו.

אם אתה בר מזל ותרמת בנדיבות ל-IAS, אולי תזכה ללחיצת יד וצילום מלא חיוכים, שייכנס למגזין Impact.

5. מ"מ מהש"ה 2 נובמבר 1970, התיאוריה של ארגוני סיינטולוגיה

"אם במקרה תצטרך לבחור מנהיג לקבוצה שלך, …

השווה את ההיסטוריה של האדם: קח את זה שהוא אודיטור טוב, לא רק מי שאומר שהוא כזה.

"קח את האדם שיכול להעניק הוויה לאחרים. ובחן את השלווה היחסית והיעילות של איזשהו פיקוד מהעבר שייתכן שיש לו. תמיד בחר במישהו באופן זמני ושמור את הזכות לבטל את המינוי.

"אם הפעולה הראשונה שלו היא לפטר אנשים, בטל את המינוי שלו ומצא מנהיג אחר. אם הארגון משגשג, שמור אותו ואשר את המינוי בשנית. אם השפע של הארגון דועך תוך חודש או משהו כזה, פטר אותו ומצא אחר."

7. הפילוסופיה שלי, מאת ל. רון האברד

"העיקרון הראשון של הפילוסופיה שלי הוא שהחוכמה נועדה לכל מי שרוצה להשיג אותה. היא לשירות האדם הפשוט והמלך כאחד ולעולם אין להתייחס אליה ביראת כבוד.

"לפיכך, אנו בסיינטולוגיה, לא עוסקים בפעולות אינדיבידואליות והבדלים. אנו רק עוסקים באיך להראות לאדם שהוא יכול להוציא את עצמו לחופשי.

"דבר זה, כמובן, אינו פופולארי בקרב אלה אשר חייהם או עמדתם תלויים בעבדות של אחרים.

"אז הפילוסופיה שלי היא שהאדם צריך לחלוק את החוכמה שיש ברשותו, הוא צריך לעזור לאחרים לעזור לעצמם, והוא צריך להמשיך לעשות זאת למרות הסערות שבדרך מכיוון שתמיד תהיה רגיעה בהמשך.

… "כי אני לא מכיר אף אדם שיש לו מונופול על החוכמה ביקום הזה. היא שייכת לאלה שיכולים להשתמש בה לעזור לעצמם ולאחרים.

"אם דברים היו ידועים ומובנים מעט טוב יותר, היינו כולנו מנהלים חיים מאושרים יותר.

"ויש דרך לדעת אותם ויש דרך לחופש.

"הישן צריך לפנות דרך לחדש, השקר חייב להיחשף על-ידי האמת, והאמת, על-אף שנלחמים בה, תמיד מנצחת בסופו של דבר."

"והאמת תמיד מנצחת בסוף."

%d בלוגרים אהבו את זה: